Reference

POVÍDÁNÍ O BALI V DENÍKU METRO

V březnu 2017 vyšel článek o Bali, kde je rozhovor s Alešem Tůmou o surfových kempech Surf and Travel

Celý článek si můžete přečíst zde

PRŮVODCE PO SURFOVÝCH SPOTECH PODLE SURF AND TRAVEL

V lednu 2017 vyšel v časopise ForMEN velký průvodce po nejlepších surfových spotech na světě. Sestavil Aleš Tůma ze Surf and Travel

Celý článek si můžete přečíst zde

Rozhovor s Alešem Tůmou nejen o surfových kempech a Mistrovství ČR a SR v surfingu v pořadu Dobré ráno v České televizi.

link na zprávu

Hlavními hosty pořadu Pražení na TV Metropol byla účastnice Surf Tripu Zuzička Stromková, free surfer Robert Chadim a spolumajitel Surf Tripu Aleš Tůma. Rozhovor začíná od 69 minuty

link na zprávu

Rozhovor s Alešem Tůmou o surfových kempech po celém světě a o fungování Surf and Travel. Radio Expres 12.6. 2016

link na zprávu

Surftrip - Kostarika

Mám skvělou práci. Za podpory přátel a sponzorů pořádám surfařské výlety na Kostariku. Ty byly nejdříve určeny především ženám, které si chtěly odpočinout od každodenního koloběhu života a alespoň na dva týdny v roce se změnit na surfařky, zkoušet chytat vlny a řešit jen to, kam si po surfování zajít na snídani. Záhadou zůstává, proč se na tuto akci od začátku hlásilo mnohem více kluků, někdy pak kluci výhradně. Možná se zdá, že je taková cesta především pro ně, ale já jsem přesvědčená, že není. A to i přesto, že při poslední cestě v dubnu mne v tom všechny české surfařky nechaly úplně samotnou.

Celý článek si můžete přečíst zde

NEJLEPŠÍ SURFOVÉ DESTINACE PODLE SURF AND TRAVEL

Článek o nejlepších surfových destinacích podle Surf and Travel.cz v časopise Marwick. Zajímavé počtení a inspirace

 Report z prvního Surftripu na Bali sklidil velký ohlas a od té doby se hlásí do této destinace stále více dychtivých surfařů a surfařek. Kdo by také nejel, když tam jsou jedny ze nejkvalitnějších vln na světě po celý rok??!! :)  

link na zprávu

Surfování pro všechny

Pro ty, co chtějí trávit dovolenou u oceánu jinak než celodenním opalováním na pláži a válením v písku, se nabízí několik alternativ. Jednou z nich je i výuka surfování. Více se dočtete v článku, který vyšel v dubnovém vydání časopisu PRAGMOON.

Celý článek si můžete přečíst zde

Freemagazine: CílCesta - Nikita surf trip, hossegor, france

Nevypadá to jako na reklamních billboardech s Kelly Slaterem kolem dálnice D1, ale i tak to stojí za to. Ranní slunce se odráží na hladině oceánu, který je na září nezvykle klidný, rybáři nahazují udice a v plážových barech si místní Francouzi objednávají ranní kávu. Už dlouho nepřišel žádný pořádný swell, a tak se vlny se u hossegorských pláží tvoří jen na několika málo místech, která dnes budou patřit jen surfovým školám.

Celý článek si můžete přečíst zde