Destinace - BALI - CELOROČNĚ

Během celého roku nabízíme možnost ubytování v luxusní vile s bazénem, zapůjčení motorek, surfové výbavy a surfové lekce. Kromě surfování můžete vyrazit na potápění, šnorchlování, paragliding nebo na okružní výlet po ostrově na sopky a rýžová políčka.   

Základní informace

cena zájezdu:od 10 USD za noc
instruktoři:Lukáš Tomšů - mistr ČR a SR v surfingu 2016
doprava:vlastní doprava, skůtr
navštívené země:Indonesia
surfové vybavení:není v ceně ubytování
ubytování:Surfová vila, pokoje pro 2 – 4 osoby
pojištění:není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity:výlety po ostrově, jóga, masáže, šnorchlování,BBQ, videocoaching

CENY

UBYTOVÁNÍ

1 lůžko ve společném pokoji pro 5 osob  ........................ 10 USD/osobu/noc

Dvoulůžkový pokoj se společným příslušenstvím ......................20 USD/ noc

Dvoulůžkový pokoj  s A/C a vlastním příslušenstvím ...............35 USD /noc

Apartmán s vlastní kuchyní a příslušenstvím.............................50 USD/noc

ZAPŮJČENÍ MOTORKY HONDA nebo YAMAHA (Pro surfaře včetně držáku na surf)

Půjčení na méně než 10 dní: 

1 den bez pojištění..... 140,- Kč

1 den s pojištěním.......180,- Kč

Půjčení na 10 a více dní:

1 den bez pojištění..... 100,- Kč

1 den s pojištěním.......140,- Kč

PŮJČENÍ SURFU

1 den .... 190,- Kč 

SURFOVÉ LEKCE

30 USD za 2hodiny při počtu 3-5 studentů. Zahrnuje zapůjčení surfu, teorie bezpečnosti, nácvik na suchu,  strečink, surfing

40 USD za 2hodiny soukromé lekce pro 1 osobu

 

Překrásný ostrov Bohů,   přezdívaný také ráj surfařů, je ideálním místem k odpočinku a načerpání energie.  Během celého roku zde můžete využít ubytování v naší luxusní vile s bazénem, cvičit pravidelně jógu s místním učitelem, půjčit si surfová prkna a využít naše surfové instruktory. 

 

Bed and Surf na Bali je určen pro úplné začátečníky, ale i pokročilejší surfaře, kteří chtějí kromě surfování, poznat přírodní krásy a jedinečnou atmosféru ostrova Bali. Výuka probíhá na začátečnických plážích s písčitým dnem - Kuta a Hyatt hotel, které jsou pro první jízdy nejvhodnější. Mírně pokročilý jezdci vyzkouší pláže Balangan nebo Nikko hotel, kde se vlny lámou o korálový útes, ale s dobrým přístupem do vody a vlny jsou příjemně pomalé. Pokročilý pak nemohou vynechat TimbisItaly a Bali cliff.  Výběr pláže vždy závisí na aktuálních podmínkách. 

 

Ubytování

Ubytování se nachází na poloostrově Bukit,  v oblasti Ungasan. Stylová vila s bazénem a terasou, je rozdělena na 3 dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou a trezorem na cennosti, 3 dvoulůžkové pokoje, které mají společné 3 sprchy a 2 toalety a 1 pětilůžkový pokoj s velkou terasou. Dále je k dispozici 1 luxusnější apartmán pro 3 osoby, s obývacím pokojem, kuchyňským koutem a vlastní koupelnou s toaletou.  Na každém pokoji je větrák a 3 pokoje jsou vybaveny TV se vstupem na flash USB. Pro všechny je k dispozici zdarma barel s pitnou vodou, WIFI přístup na internet, čisté ložní prádlo po příjezdu, plně vybavená kuchyně, 2 velké lednice a terasa na BBQ.  

  

 

Ve vzdálenosti 500m je několik malých obchůdků s potravinami a místní restaurace tzv. warungy, nabízející převážně typické balinéské „hotovky“. Více o jídle a restauracích v položce „Stravování“.  Větší obchod Nirmala (včetně aquaparku)  je vzdálené cca1500m. Na nákupy budeme jezdit také společně cestou z výletů nebo surfování. 

 

Doprava

 Nejlepší spojení je se společností China Airlines z Prahy za 18.000,- Kč nebo s Korean Air z Prahy do Denpasaru (Bali), s jedním přestupem v Seoulu za 16.000,- Kč. Levnější je pak spoj se společností Emirates z Prahy do Jakarty za 14.400,- Kč a poté s Air Asia z Jakarty do Denpasaru za622,- Kč. Ceny platí při včasné rezervaci. Pokud si vezete vlastní surf, tak společnost Emirates navíc přepravuje surfy zdarma.  Další možnost je let společnosti KLM z Prahy a přestupem v Amsterodamu. S vyhledáním nejvýhodnějšího spoje vám rádi pomůžeme, napište nám na crew@surfandtravel.cz

Mezinárodní letiště v Denpasaru se nachází 9 km od našeho ubytování a vyzvednutí včetně odvozu na letiště, je zahrnuto v ceně kempu.  Na místo je možné přiletět i mimo stanovené termíny, přizpůsobíme se vašim letům a dovoleným. 

Nezapomeňte nám na e-mail crew@surfandtravel.cz včas oznámit čas vašeho příletu a odletu!

  

Lokalita

Bali -Ostrov Bohů, se nachází ve střední části souostroví Indonésie mezi ostrovy Jáva a Lombok. Patří k nejmenším z tisíců osídlených ostrovů této oblasti, jeho jižní část omývá Indický oceán a severní část Tichý oceán. Bali, to jsou stovky kilometrů nádherných písečných pláží, ideálních pro surfování. Během našeho cestování se setkáte s činnými sopkami, horskými jezery, vodopády, hinduistickými chrámy a hinduistickou kulturou s všudypřítomnou vůní vonných tyčinek. Milí a věčně usměvaví Balinésané, kteří jsou na rozdíl od islámsky orientované Indonésie hinduistického vyznání, činí tento ostrov jednou z celosvětově nejvyhledávanějších exotických destinací.  Hinduističtí bohové hrají v životě Balinésanů významnou roli a ženy jim každé ráno předkládají na usmíření obětiny - košíčky z palmového listí, které obsahují kromě květin i několik zrnek rýže. 

  

Pro příznivce večírků je v oblasti kolem Kuta beach mnoho zajímavých barů a klubů, kde každý den duní hudba do ranních hodin. 

Počasí

 Podnebí na Bali je příznivé po celý rok, průměrná roční teplota vzduchu činí 28°C a moře 27°C. Střídají se zde dvě roční období. 

Suché - duben až listopad, kdy jsou nejlepší podmínky pro surfování. Jezdí se převáženě na západním pobřeží, protože fouká východní vítr.

Deštivé  - listopad  až březen, kdy se pěkné slunečné počasí střídá s krátkými tropickými dešti. Jezdí se převážně na východním a jižním pobřeží, protože se větry otočí. Nejbohatší na srážky je období od poloviny prosince do února. 

Surfovat se dá tedy po celý rok, vždy je možnost vybrat si jednu stranu ostrova, odkud fouká vítr od pobřeží. 

   

   

Stravování

 Základem indonéské kuchyně je samozřejmě rýže a spousta koření, jsme v Asii. Specialit, které byste měli stihnout za svoji dovolenou ochutnat, je opravdu hodně a nejlepší příležitost na pravou „domácí“ kuchyni, najdete v některé z místních jídelen, zvaných Warung, kde za polévku, jídlo a pití, zaplatíte v přepočtu cca 50 Kč. Záleží na lokalitě. Zkuste například Nasi goreng - smaženou rýži se zeleninou a masem, někdy s vajíčkem. Mie goreng– to samé ale s nudlemi, Gado gado – dušená zelenina s tofu a arašídovou omáčkou, Bakso – tradiční balijská polévka s masovými knedlíčky,  Sate – masové špízy podávané s rýží a omáčkou z burských oříšků, Cap cay - smažená zeleninová směs. Další specialitou je pečené sele, kterému se tady říká Babi gulag (nemá to nic společného s babiččiným gulášem ani vězeňskou stravou v gulagu). Samozřejmě nesmíte minout ryby a pokrmy z mořských plodů, kterých je zde obrovský výběr. 

  

Nejoblíbenější regionální kuchyní po celé Indonésii, je kuchyně ze sumaterského města Padang. V jídelnách a restauracích je tento druh kuchyně označen jako Masakan Padang, většinou se servíruje tak, že jednotlivé přílohy jsou v restauraci vystaveny a zákazník si sám k rýži vybírá přílohy. Tato kuchyně nabízí ostřejší jídla, než jsou jídla z ostatních částí Indonésie, a je bohatší na maso, ale chudší na výběr zeleninových příloh.

Ze sladkostí se na Bali dělají výborné flambované banány, palačinky a také rýžový puding. Po celý rok jsou k dispozici různé druhy tropického ovoce – mango, papája, ananas, banány, avokáda apod. 

Vodu doporučujeme pít pouze balenou.  Pivo a alkohol je na místní poměry drahý, ceny jsou podobné jako u nás.

 

Zeptejte se

Přihláška

Osobní údaje

Adresa

Kontakt

Ostatní údaje

  Máte-li zájem o individuální nabídky, samostatné ubytování, dopravu nebo zapůjčení surfařského vybavení, kontaktujte nás na e-mailu ales@surfandtravel.cz.