Destinace - SRÍ LANKA - CELOROČNĚ

Na Srí Lanku nyní můžete vyrazit po celý rok, nejlepší podmínky v Arugam Bay jsou od dubna do konce října. Kromě surfování můžete vyrazit za slony a krokodýly do džungle, na čajové plantáže nebo starověké budhistické a hinduistické chrámy. 

Základní informace

cena zájezdu:od 400Kč za noc pro 2 osoby
instruktoři:Johnson Ratnasingan
doprava:vlastní doprava
navštívené země:Srí Lanka
surfové vybavení:k zapůjčení na místě
ubytování:plážové bungalovy
pojištění:není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity:ajurvédská masáž, výlety do džungle na slony a krokodýly, budhistické a hinduistické chrámy, čajové plantáže

CENA

Podívejte se na video ze Srí Lanky v naší Galerii

Počasí na Srí Lance se dělí na dvě sezony a od dubna do konce října jsou nejlepší podmínky na jihovýchodě ostrova v zátoce Arugam Bay. Funguje zde spousta surfových spotů, oblíbený Baby point pro začátečníky je kousek po pláži před ubytováním. Dále je pro začátečníky vhodný a bezpečný spot zvaný „Whiskey Point“ nebo „Peanut Farm“ a „Pottuwil Point“, kde se láme vlna o písčité dno. Pokročilí a zkušení surfaři se zamilují do hlavního spotu „Main Point“, který je vzdálen 10 minut pěšky po pláži od našeho ubytování. Tato vlna dlouhá 400 metrů se láme o korálový útes a surfaři ji řadí mezi jednu z nejkvalitnějších na světě.. 

Surfové lekce jsou k dispozici od nejkvalitnější místní surfové školy Amigo Surf School, kterou vede hlavní instruktor Johnson Ratnasingam. Johnson učil dlouho na Havaji takže má skvělou angličtinu stejně jako jeho pomocníci Babu, Ati a Aravi. Jejich entuziasmus a nadšení během lekcí vás donutí podat skvělé surfové výkony a uděláte skvělé pokroky. 

Ubytování je přímo u pláže ve stylových bungalovech pro 2 osoby, pokojích s terasou a klimatizací, čtyřlůžkovém bungalovu s klimatizací nebo nejstylovějších Folly (altáncích).  Každý bungalov je vybaven moskytiérou a elektrickým větrákem, pokoje a velký bungalov pak navíc klimatizací. Všechny bungalovy a pokoje mají vlastní koupelnu s WC. Stylová hippie Folly jsou altánky s velkou matrací, větrákem, moskytiérou, světlem a zásuvkou. Tohle je pravá romantika, usínáte za šumu oceánu. 

Večer si můžete lehnout s pivkem do houpací sítě a pozorovat hvězdy nad oceánem, nebo navštívit jeden z místních barů a okusit rýžovou pálenku. Prý je to dobré proti komárům... Ve vzdálenosti 100m je několik malých obchůdků s potravinami a místní restaurace, nabízející převážně kari po srílansku a čerstvé ryby. 

CENY

UBYTOVÁNÍ

1 celé Folly pro 2 osoby  ............. 400Kč/noc

Bungalov pro 2 osoby ...................700Kč / noc

Bungalov pro 4 osoby ....................1100Kč/noc

Dvoulůžkový pokoj  s A/C a vlastním příslušenstvím ...............900Kč /noc

PŮJČENÍ SURFU

1 den .... 190,- Kč 

SURFOVÉ LEKCE

500Kč za 1 hodinu. Zahrnuje teorii bezpečnosti, nácvik na suchu,  strečink, surfing

DOPRAVA

Nejlepší spojení je  z Prahy do Kolomba za 14.500,- Kč, se společností „Emirates„,  s přestupem v Dubaji. Tato společnost navíc přepravuje surfy zdarma!  Levnější variantou je spoj  “Fly Dubai" a přestupem v Dubaji za 10.000,- Kč.

Mezinárodní letiště Bandaranayake v Kolombu se nachází na západním pobřeží ostrova a je vzdálené cca 7 hodin jízdy mikrobusem od Arugam Bay. Tato cesta se dá zpříjemnit zastávkou v horách a ochutnat čaj přímo v čajových plantážích u jednoho z místních producentů.  Jedna cesta mikrobusem z Kolomba do Arugam Bay vyjde na 2.800,- Kč a dělí se mezi počet pasažérů. Nezapomeňte nám na e-mail „ales@surfandtravel.cz“:email:ales@surfandtravel.cz včas oznámit čas vašeho příletu a odletu!

NOVINKA! Pokud jedete sami, nebo chcete ušetřit za taxi, můžete využít přímé linky z Kolomba, klimatizovaným autobusem. Autobus č. 98 odjíždí každé ráno ve 4:45 z hlavního nádraží Pettah v Kolombu a přijíždí do Pottuvil ve 14:30 odpoledne. Z Pottuvil je to cca 10min tuk tuk taxi, které stojí max. 100 rupií. Cesta autobusem stojí 1000 rupií a trvá 11 hodin. Za každé větší zavazadlo, zaplatíte navíc 100 rupií. 

LOKALITA

Srí Lanka je zemí s typicky tropickým klimatem, kde se střídají období sucha s vydatnými dešti. Monzun přichází dvakrát do roka. Od května do srpna je to monzun jihozápadní, který přináší déšť do jižní, západní a centrální oblasti ostrova. Suché období zde trvá od prosince do března. Druhý monzun, severozápadní, trvá od září do ledna, období sucha pak od května do září. Aby toho nebylo málo, existuje ještě mezi-monzunové období – od září do listopadu, kdy se občasné srážky vyskytují celoplošně.

V níže položených pobřežních oblastech Srí Lanky, dosahuje průměrná teplota 27 °C. Ta klesá s narůstající nadmořskou výškou (Nuvara Elija, 1889 m n.m. – 16 °C). Nejtepleji je v jižní části ostrova, kde se teploty šplhají k celoročním průměrům 30 °C. Teplota moře je stabilní po celý rok kolem 27 °C. Naše základna se nachází na jihovýchodním pobřeží, kde je nejlepší surfování od dubna do listopadu. Od listopadu do dubna naopak fungují vlny na opačné straně ostrova, v oblasti města Hikkaduwa. Marco Polo nazval tento ostrov, ležící 30 km jižně od Indie, nejkrásnějším ostrovem světa a nebylo to jen kvůli vlnám. Kromě vln a bohaté historie, nabízí Srí Lanka nepřeberné množství fauny a flóry.

Během pobytu se můžete vypravit džípem do džungle pozorovat slony a krokodýly v divoké přírodě. Cestou potkáte stáda vodních buvolů a opice. V blízkém okolí jsou také významné historické budhistické a hinduistické chrámy. Po surfování si můžete zajít na ajurvédskou masáž nebo se projet kánoí do laguny na pozorování slonů a spousty ptáků. 

Samotní Srílančané působí velice spokojeně a šťastně, jsou známí svou přirozenou pohostinností a přátelským chováním. Divoké časy občanské války mezi Tamily (18% obyvatelstva) a Sinhálci (74% obyvatelstva) jsou naštěstí zažehnány a celá země prožívá turistický boom.

VÍZA

Ke vstupu na území Srí Lanky potřebují občané České republiky vízum. Platnost pasu při příletu musí být ještě minimálně 6 měsíců.

ELEKTRONICKÝ VÍZOVÝ SYSTÉM ETA OD 1.1.2012

1.1.2012 bylo spuštěno on-line udělování krátkodobých víz přes internet, najdete ho ZDE.. Přes tento systém lze zažádat o 30ti a 90ti denní turistické vízum, které bude možné prodloužit až na 6 měsíců. Dle zkušeností je vízum zasláno během čtvrt hodiny na Vámi uvedenou emailovou adresu. Původní vízový poplatek 20USD byl od 1.1.2013 zvýšen na 30USD

Po vyplnění formuláře a zaplacení poplatku kartou Vám přijde vízum asi za 15 minut na Vaši e-milovou adresu, které je potřeba vytisknout.

30ti denní vízum je možné vyřídit i po příletu na letišti, ale poplatek je vyšší, a to 35USD.

děti do 12 let mají víza zdarma

Zeptejte se

Přihláška

Osobní údaje

Adresa

Kontakt

Ostatní údaje

    Máte-li zájem o individuální nabídky, samostatné ubytování, dopravu nebo zapůjčení surfařského vybavení, kontaktujte nás na e-mailu ales@surfandtravel.cz.