Destinace - SRÍ LANKA

Na Srí Lanku můžete vyrazit po celý rok a ubytovat se v krásné nové vile pouze 3 minuty chůze od surfové pláže. Teplá voda, dlouhé pláže, palmy, kokosy, čerstvé ryby a skvělé vlny, co chcete víc? 

Základní informace

cena zájezdu:od 200Kč za noc a osobu
instruktoři:místní instruktoři
doprava:vlastní doprava
navštívené země:Srí Lanka
surfové vybavení:k zapůjčení na místě
ubytování:Surfová vila s výhledem na oceán
pojištění:není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity:ajurvédská masáž, safari, pozorování velryb, hadí farma, budhistické a hinduistické chrámy, čajové plantáže

LOKALITA

Pokud chcete vyrazit na Srí Lanku mimo naše dubnové surfové kurzy, které se konají v zátoce Arugam Bay, nabízíme zázemí po celý rok pro všechny typy surfařů od začátečníků pro pokročilé a to přímo u pláže. Lokalita je také vhodná pro rodiny s dětmi a skupinky cestovatelů. 

Srí Lanka je skvělé místo pro vaši zimní aktivní dovolenou, kromě skvělých vln na surfování zde najdete krásnou přírodu, čajové plantáže, safari se slony a krokodýly, můžete vyrazit lodí pozorovat migrující velryby, ochutnat nejlepší curry, čerstvé ovoce, zacvičit jógu na pláži při východu slunce, prožít pravou ajurvédskou masáž nebo jen užívat pohodu na pláži a pozorovat místní cvrkot. 

 

UBYTOVÁNÍ

Ubytování v surfové vile se nachází v městečku Midigama přímo u Coconut Point, v blízkosti těch nejlepších surfových spotů jižního pobřeží Srí Lanky. Další spoty jako Weligama a Ahangama jsou vzdálené jen kousek jízdy tuk tukem. Na Coconut Point můžete plavat, surfovat a užívat si krásné západy slunce. 

Surfová vila má také vlastní vyhlášenou restauraci s fúzí srílanské a mezinárodní kuchyně, která nabízí snídaně, obědy i večeře. Ubytovaní hosté mohou také zdarma využít zahradní grill,  Wi-Fi připojení a sdílený lounge. Za poplatek nabízí také praní a žehlení prádla.  Ve vzdálenosti 100m je několik malých obchůdků s potravinami a místní restaurace, nabízející převážně kari po srílansku a čerstvé ryby. 

 

Večer si můžete lehnout s pivkem do houpací sítě a pozorovat hvězdy nad oceánem, nebo navštívit jeden z místních barů a okusit rýžovou pálenku. Prý je to dobré proti komárům... 

CENY

Cena za pokoj na noc

Půjčení surfu .....150Kč /1000Rp na den

Transfer z letiště jedna cesta ......1600Kč /11.000Rp  za auto pro 6 osob (170Km, cesta trvá 2,5-3 hodiny cesty po dálnici) 

Masáže ....... cca 30USD

Čerstvá ryba na grilu, domácí hranolky a salát .... 200Kč /1500Rp 

DÁLE NABÍZÍME

 • transport z a na letiště v Colombu nebo Mattale
 • surfové lekce pro začátečníky i pokročilé
 • pronájem surfového vybavení pro začátečníky i pokročilé
 • transporty na místě
 • půjčení motorky
 • pronájem auta s řidičem 
 • průvodcovské služby a výlety
 • pomoc při plánování cesty po Srí Lance - národní parky, chrámy, safari, pozorování velryb a delfínů, čajové plantáže, výlety do hor
 • ajurvédské masáže

DOPRAVA

Nejlepší spojení je  z Prahy do Kolomba za 14.500,- Kč, se společností „Emirates“,  s přestupem v Dubaji. Tato společnost navíc přepravuje surfy zdarma!  Levnější variantou je spoj  „Fly Dubai“ a přestupem v Dubaji za 10.000,- Kč. Sledujte akční letenky, dají se sehnat zpáteční za 7000Kč !! 

Mezinárodní letiště Bandaranayake v Kolombu se nachází 170Km od Midigama. Cesta taxikem trvá cca 2,5hodiny, většinou po placených dálnicích. 

Nezapomeňte nám na e-mail crew@surfandtravel.cz včas oznámit čas vašeho příletu a odletu! 

PODNEBÍ A LOKALITA

Srí Lanka je zemí s typicky tropickým klimatem, kde se střídají období sucha s vydatnými dešti. Monzun přichází dvakrát do roka. Od května do srpna je to monzun jihozápadní, který přináší déšť do jižní, západní a centrální oblasti ostrova. Suché období zde trvá od prosince do března. Druhý monzun, severozápadní, trvá od září do ledna, období sucha pak od května do září. Aby toho nebylo málo, existuje ještě mezi-monzunové období – od září do listopadu, kdy se občasné srážky vyskytují celoplošně.

V níže položených pobřežních oblastech Srí Lanky, dosahuje průměrná teplota 27 °C. Ta klesá s narůstající nadmořskou výškou (Nuvara Elija, 1889 m n.m. – 16 °C). Nejtepleji je v jižní části ostrova, kde se teploty šplhají k celoročním průměrům 30 °C. Teplota moře je stabilní po celý rok kolem 27 °C. Naše základna se nachází na jižním pobřeží, kde je nejlepší surfování od listopadu do března.  Od dubna do října naopak fungují vlny na jihovýchodní části ostrova, v oblasti městečka Arugam Bay, kde již 8 let pořádáme v dubnu surfové kurzy pro začátečníky i pokročilé surfaře, více informací ZDE. Marco Polo nazval tento ostrov, ležící 30 km jižně od Indie, nejkrásnějším ostrovem světa a nebylo to jen kvůli vlnám. Kromě vln a bohaté historie, nabízí Srí Lanka nepřeberné množství fauny a flóry.

Během pobytu se můžete vypravit džípem do džungle pozorovat slony a krokodýly v divoké přírodě. Nebo zajet na hadí farmu, deštného pralesa, hor či na typické čajové plantáže spojenou s ochutnávkou a exkurzí. Po surfování si můžete zajít na ajurvédskou masáž nebo jen pozorovat západ slunce z terasy domu.  

Samotní Srílančané působí velice spokojeně a šťastně, jsou známí svou přirozenou pohostinností a přátelským chováním. Divoké časy občanské války mezi Tamily (18% obyvatelstva) a Sinhálci (74% obyvatelstva) jsou naštěstí zažehnány a celá země prožívá turistický boom.  

VÍZA

Ke vstupu na území Srí Lanky potřebují občané České republiky vízum. Platnost pasu při příletu musí být ještě minimálně 6 měsíců.

ELEKTRONICKÝ VÍZOVÝ SYSTÉM ETA OD 1.1.2012

1.1.2012 bylo spuštěno on-line udělování krátkodobých víz přes internet, najdete ho ZDE.. Přes tento systém lze zažádat o 30ti a 90ti denní turistické vízum, které bude možné prodloužit až na 6 měsíců. Dle zkušeností je vízum zasláno během čtvrt hodiny na Vámi uvedenou emailovou adresu. Původní vízový poplatek 20USD byl od 1.1.2013 zvýšen na 30USD

Po vyplnění formuláře a zaplacení poplatku kartou Vám přijde vízum asi za 15 minut na Vaši e-milovou adresu, které je potřeba vytisknout.

30ti denní vízum je možné vyřídit i po příletu na letišti, ale poplatek je vyšší, a to 35USD.

děti do 12 let mají víza zdarma  

Zeptejte se

Přihláška

Osobní údaje

Adresa

Kontakt

Ostatní údaje

  Máte-li zájem o individuální nabídky, samostatné ubytování, dopravu nebo zapůjčení surfařského vybavení, kontaktujte nás na e-mailu ales@surfandtravel.cz