Destinace - BALI JÓGA SURFCAMP 2019

Pokračování úspěšného Surftripu na Bali se uskuteční opět v  říjnu a listopadu 2019. Připravte se na surfování, cvičení jógycestování po překrásném ostrově Bohů, který je díky celoroční konzistenci vln, považován za ráj surfařů

Dostupné termíny

26. 10. 2019-9. 11. 2019Přihlásit se
9. 11. 2019-23. 11. 2019Přihlásit se

Základní informace

cena zájezdu:17900 Kč na 14 dní
instruktoři:Lukáš Tomšů - mistr ČR a SR v surfingu 2016
doprava:vlastní doprava, letecky
navštívené země:Indonésie
surfové vybavení:v ceně zájezdu
ubytování:Surfová vila, pokoje pro 2 – 4 osoby
pojištění:není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity:výlety po ostrově, jóga, masáže, oheň na pláži, BBQ, videocoaching

CENA

Podívejte se na videa z Bali v naší Galerii

Balíček ALL INCLUSIVE powered by RUSTY & BOARDSTAR  ........ 17.900 Kč 

- 14  nocí ubytování na surfové vile s bazénem

- Vyzvednutí a odvoz na letiště

- 1x společné grilování a 1x luxusní večeře v restauraci na pláži

- 10x lekce s instruktorem a každý den surfový průvodce

- Transport na surfové spoty, nákupy a výlety

- Půjčení surfu po celou dobu (leash + vosk)

- triko Surf and Travel

- Video výuka + focení 

- 2 celodenní výlety po ostrově 

- 1x masáž v profesionálním salonu

- poukázky do saunového světa INFINIT pro 8 nejlepších progresorů

- Pravidelná jóga s krásnou trenérkou

- Asistence českých organizátorů

 -  fotky a video z celého kempu

-  20% sleva na kompletní sortiment v surf and skate shopu  BOARDSTAR (před nákupem nám napište a pošleme vám slevový kupon)

- zahrnuje příspěvek 100Kč pro neziskovou organizaci Green Books *

- doprovodný program zahrnuje: BBQ, oheň na pláži, západy slunce na pláži a chrámech, nákupy v surfových outletech, návštěva rybího trhu s ochutnávkou a další parády

- NEZAHRNUJE individuální pojištění 

Maximální kapacita jednoho kurzu je 16 míst.  SLEVY níže v informacích

Cena pobytu na 1 týden je 10.900,- Kč

PŘÍPLATKY ZA VYŠŠÍ UBYTOVÁNÍ

APARTMÁN

Příplatek za bydlení v apartmánu s vlastním příslušenstvím a kuchyní, je 700 Kč za noc/apartmán, při obsazení 3-4 osob. 

POKOJ S VLASTNÍM PŘÍSLUŠENSTVÍM

Příplatek za bydlení v pokoji s vlastním příslušenstvím je 500 Kč za noc/pokoj, při obsazení 2 osob. 

  

BALI

První Surftrip na ostrově Bali,  proběhl v listopadu a prosinci 2012. Na fotky z loňského Bali se můžete podívat v GALERII na našem Facebooku.

Projeli jsme nejkrásnější místa tohoto ostrova a poznali, proč se Bali přezdívá ráj surfařů. Další SURFTRIP na Bali proběhne v listopadu 2016. Surftrip na Bali je určen pro úplné začátečníky, ale i pokročilejší surfaře, kteří chtějí kromě surfování, poznat přírodní krásy a jedinečnou atmosféru ostrova Bali. Výuka probíhá na začátečnických plážích s písčitým dnem - Kuta a Hyatt hotel, které jsou pro první jízdy nejvhodnější. Mírně pokročilý jezdci vyzkouší pláže Balangan nebo Nikko hotel, kde se vlny lámou o korálový útes, ale s dobrým přístupem do vody a vlny jsou příjemně pomalé. Pokročilý pak nemohou vynechat Timbis, Italy a Bali cliff.  Výběr pláže vždy závisí na aktuálních podmínkách. 

  

Letos se můžete opět těšit na surfové lekce od úřadujícího Mistra ČR a SR v surfingu - Lukáše Tomšů, který bude s námi po celou dobu kempu jak na lekcích tak na večírcích:)  Výuka je podpořena pravidelným video coachingem, teorií a promítáním surfařských videí. Po skončení lekcí s instruktorem bude každý den k dispozici také lokální surfový průvodce. K dispozici budou pěnové a plastové surfy pro začátečníky, pro pokročilé pak  epoxy NSP a South Point.  

  

Ubytování

Ubytování se nachází na poloostrově Bukit,  v oblasti Ungasan. Stylová vila s bazénem a terasou, je rozdělena na 3 dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou a trezorem na cennosti, 3 dvoulůžkové pokoje, které mají společné 3 sprchy a 2 toalety a 1 pětilůžkový pokoj s velkou terasou. Dále je k dispozici 1 luxusnější apartmán pro 3 osoby, s obývacím pokojem, kuchyňským koutem a vlastní koupelnou s toaletou.  Na každém pokoji je větrák a 3 pokoje jsou vybaveny TV se vstupem na flash USB. Pro všechny je k dispozici zdarma barel s pitnou vodou, WIFI přístup na internet, čisté ložní prádlo po příjezdu, plně vybavená kuchyně, 2 velké lednice a terasa na BBQ.  

  

Ve vzdálenosti 500m je několik malých obchůdků s potravinami a místní restaurace tzv. warungy, nabízející převážně typické balinéské „hotovky“. Více o jídle a restauracích v položce „Stravování“.  Větší obchod Nirmala (včetně aquaparku)  je vzdálené cca1500m. Na nákupy budeme jezdit také společně cestou z výletů nebo surfování. 

  

Doprava

Nejlepší spojení je se společností Qatar Airlines z Prahy  s jedním přestupem v Dauhá za 16.500,- Kč nebo s Cathay Pacific z Prahy do Denpasaru (Bali), s přestupem v Amsterodamu a Hong Kongu za 16.000,- Kč. Nejkratší je spoj s Emirates za 17.500Kč s přestupem v Dubaji. Nejlevnější je pak spoj se společností Emirates z Prahy do Jakarty za 14.400,- Kč a poté s Air Asia z Jakarty do Denpasaru za 622,- Kč. Ceny platí při včasné rezervaci. Pokud si vezete vlastní surf, tak společnost Emirates navíc přepravuje surfy zdarma.  Další možnost je let společnosti KLM z Prahy a přestupem v Amsterodamu. S vyhledáním nejvýhodnějšího spoje vám rádi pomůžeme, napište nám na crew@surfandtravel.cz .

Mezinárodní letiště v Denpasaru se nachází 9 km od našeho ubytování a vyzvednutí včetně odvozu na letiště, je zahrnuto v ceně kempu.  Na místo je možné přiletět i mimo stanovené termíny, přizpůsobíme se vašim letům a dovoleným. 

Nezapomeňte nám na e-mail crew@surfandtravel.cz včas oznámit čas vašeho příletu a odletu!

   

Lokalita

Bali -Ostrov Bohů, se nachází ve střední části souostroví Indonésie mezi ostrovy Jáva a Lombok. Patří k nejmenším z tisíců osídlených ostrovů této oblasti, jeho jižní část omývá Indický oceán a severní část Tichý oceán. Bali, to jsou stovky kilometrů nádherných písečných pláží, ideálních pro surfování. Během našeho cestování se setkáte s činnými sopkami, horskými jezery, vodopády, hinduistickými chrámy a hinduistickou kulturou s všudypřítomnou vůní vonných tyčinek.

 

 Milí a věčně usměvaví Balinésané, kteří jsou na rozdíl od islámsky orientované Indonésie hinduistického vyznání, činí tento ostrov jednou z celosvětově nejvyhledávanějších exotických destinací.  Hinduističtí bohové hrají v životě Balinésanů významnou roli a ženy jim každé ráno předkládají na usmíření obětiny - košíčky z palmového listí, které obsahují kromě květin i několik zrnek rýže. 

Pro příznivce večírků je v oblasti kolem Kuta beach mnoho zajímavých barů a klubů, kde každý den duní hudba do ranních hodin. Pařbu ve Sky Garden si rozhodně nenechá nikdo ujít! 

Podnebí

Podnebí na Bali je příznivé po celý rok, průměrná roční teplota vzduchu činí 28°C a moře 27°C. Střídají se zde dvě roční období. 

Suché - duben až listopad, kdy jsou nejlepší podmínky pro surfování. Jezdí se převáženě na západním pobřeží, protože fouká východní vítr.

Deštivé  - prosinec  až březen, kdy se pěkné slunečné počasí střídá s krátkými tropickými dešti. Jezdí se převážně na východním a jižním pobřeží, protože se větry otočí. Nejbohatší na srážky je období od poloviny prosince do února. 

Surfovat se dá tedy po celý rok, vždy je možnost vybrat si jednu stranu ostrova, odkud fouká vítr od pobřeží. 

   

    

Stravování

Základem indonéské kuchyně je samozřejmě rýže a spousta koření, jsme v Asii. Specialit, které byste měli stihnout za svoji dovolenou ochutnat, je opravdu hodně a nejlepší příležitost na pravou „domácí“ kuchyni, najdete v některé z místních jídelen, zvaných Warung, kde za polévku, jídlo a pití, zaplatíte v přepočtu cca 50 Kč. Záleží na lokalitě. Zkuste například Nasi goreng - smaženou rýži se zeleninou a masem, někdy s vajíčkem. Mie goreng – to samé ale s nudlemi, Gado gado – dušená zelenina s tofu a arašídovou omáčkou, Bakso – tradiční balijská polévka s masovými knedlíčky,  Sate – masové špízy podávané s rýží a omáčkou z burských oříšků, Cap cay - smažená zeleninová směs. Další specialitou je pečené sele, kterému se tady říká Babi gulag (nemá to nic společného s babiččiným gulášem ani vězeňskou stravou v gulagu). Samozřejmě nesmíte minout ryby a pokrmy z mořských plodů, kterých je zde obrovský výběr. 

  

Nejoblíbenější regionální kuchyní po celé Indonésii, je kuchyně ze sumaterského města Padang. V jídelnách a restauracích je tento druh kuchyně označen jako Masakan Padang, většinou se servíruje tak, že jednotlivé přílohy jsou v restauraci vystaveny a zákazník si sám k rýži vybírá přílohy. Tato kuchyně nabízí ostřejší jídla, než jsou jídla z ostatních částí Indonésie, a je bohatší na maso, ale chudší na výběr zeleninových příloh.

Ze sladkostí se na Bali dělají výborné flambované banány, palačinky a také rýžový puding. Po celý rok jsou k dispozici různé druhy tropického ovoce – mango, papája, ananas, banány, avokáda apod. 

Vodu doporučujeme pít pouze balenou.  Pivo a alkohol je na místní poměry drahý, ceny jsou podobné jako u nás. Doporučujeme si přivézt vlastní zásoby!:)

  

SLEVY

SLEVA PRO SKUPINY A ÚČASTNÍKY SURF and TRAVEL 

Sleva 500,- Kč na osobu, platí pro skupinky 3 a více lidí.  Stejná sleva platí pro účastníky kteréhokoliv kempu z programu Surf and Travel. Sleva je možná pouze u balíčku All Inclusive. 

Cestování

Během každého týdne vás čeká jeden výlet. První bude přes opičí prales v uměleckém městě Ubud. Cestou nás čekají rýžová pole a terasy. Cesta pokračuje do horské vesnice Kintamani, kde si dámě oběd s nejkrásnějším výhledem na sopku a jezero Batur. Cestou zpět zastavíme u vodního paláce Tirta Ganga, v jehož okolí se nacházejí kávové a kakaové plantáže, kde ochutnáme místní kávu, čokoládu, čaje a tabák! Pokud bude čas, zastavíme ještě v krásném chrámu Gunung Kawi, s vytesanými sochami ve skále. 

   

Cílem dalšího výletu bude chrám Pura Ulun Danu Beratan, který se nachází na břehu jezera Beratan a kde se odehrávájí překrásné posvátné ceremonie. Dále budeme pokračovat k vodopádu GitGit, kde si zaskáčeme do vody! Cestou přes krásná rýžová pole a terasy dojedeme až ke chrámu Tanah Lot, kterýleží na útesu v jihozápadní části ostrova a je častým cílem hinduistů, kteří sem přicházejí uctít bohy moře. Za odlivu je možné dostat se k chrámu  pěšky.  Na západ slunce se také jeden večer vypravíme na Uluwatu -   chrám s krásnou vyhlídkou a spousty opic. Tato mořská svatyně stojí na vysokém, strmém skalisku na nejjižnějším výběžku Bali. Chrám obývá tlupa nezbedných opic, která je stále připravena nechat se vámi krmit a zároveň vás připravit o sluneční brýle nebo kšiltovku. Nepohrdnou ani kabelkou plnou peněz, směnný kurz za navrácení zpět se rovná trsu banánů. Přesto vidět Uluwatu v barevném západu slunce, je mimořádná podívaná.

  

  

Pojištění

Cena SURFTRIPU nezahrnuje individuální cestovní pojištění. Jeho uzavření je na každém účastníkovi akce, pro zájemce můžeme zajistit cestovní pojištění včetně storna letenky (55Kč/den) u pojišťovny GENERALI a případně připojištění SPORTOVEC (+30 Kč/den), které kryje také úrazy při surfování. Podrobnější informace najdete ZDE. 

  

PRAKTICKÉ INFORMACE

Měna: 1000 indonéských  rupií = cca 1,80 Kč 

Náboženství: 80 % hinduisté, 20% muslimové

Časové pásmo:  + 7 hodin oproti ČR  

Mezinárodni předvolba: +62

Cestovní doklady a víza: Pro vstup na území Indonésie  na jeden měsíc již není třeba vízum. Při delším pobytu lze vízum vyřídit předem na české ambasádě. Pokud přesáhnete pobyt o 1 den, platíte stejnou pokutu jako při delším překročení a to 25 EUR !!!  Podmínkou pro získání víza je platnost pasu minimálně 6 měsíců při vstupu do Indonésie, alespoň dvě volné stránky v pase a zpáteční letenka.  Pokud chcete na Bali zůstat déle než jeden měsíc, musíte si vízum zařídit předem v Praze a zaplatit 850 Kč.  Abyste dostali turistické vízum, musíte mít cestovní pas, vyplněný formulář, 1 x foto pasového formátu a rezervovanou zpáteční letenku z Bali. Počítejte s tím, že vyřízení víza trvá přibližně 3 dny. 

Při příletu do Indonésie budete muset vyplnit pasovou průvodku, kterou dostanete na letišti, tu mějte vždy v cestovní dokladu. Dejte si na ní pozor, pokud ji ztratíte, způsobíte si nepříjemnost v podobě pokuty. Je třeba také dbát celních a devizových předpisů na dovoz tabákových výrobků (max. 200 ks cigaret či 100 g tabáků) a alkoholu (max. 1 litr tvrdých lihovin).

Řízení na Bali: Pro všechny účastníky Surftripu je doprava zajištěna. Pokud si chcete na místě půjčit motorku či auto, potřebujete mezinárodní řidičský průkaz. Počítejte také s tím, že na Bali se jezdí vlevo. 

Elektřina:  zásuvky a napětí fungují na evropské koncovky 

Internet a mobil: Pokud máte roaming, můžete používat mobil od českého operátora. Na naší vile je vysokorychlostní internet přes WIFI. Doporučujeme zakoupit místní sim kartu, kde je výhodný balíček dat a volání. 

Očkování: na Bali není vyžadováno žádné očkování. Doporučujeme však nechat se očkovat proti žloutence typu A, B, břišnímu tyfu a zjistit, jestli máte účinné očkování proti tetanu. Na ostatních ostrovech je už nutné toto očkování i antimalarika.

   

GREEN BOOKS *

Občanské združení Green Books propaguje udržitelný způsob života prostřednictvím čtení pro radost, her a aktivit. Klade si za cíl, aby všechny indonéské děti měly přístup ke knihám a vědomostem o životním prostředí. Publikuje informační materiály, propaguje ekologicky inteligentní pohled na svět pomocí organizování eventů, her a dalších aktivit. Především však shání knihy o přírodě, které následně distribuuje do dětských knihoven, a iniciuje vznik nových dětských komunitních knihoven a eko-center.

  

Indonésie je krajinou oplývající jedinečným přírodním bohatstvím. Na více než sedmnácti tisících ostrovech se nachází činné sopky, deštné pralesy, korálové útesy, nerostné suroviny a také ledovce, oblasti s úžasnou biodiverzitou jak pod hladinou, tak nad ní. Každým dnem je však tato rozmanitá příroda konfrontována s požadavky rozvojového hospodářství. Obrovská masa lidí čítající 250 milionů obyvatel Indonésie bez ekologického povědomí devastuje tento přírodní unikát. A denně se rodí tisíce dětí, které v tomto trendu budou pokračovat.

Pojďme společně tento ráj zachránit!

 

Ačkoliv je nám Indonésie zemí značně vzdálenou, ekosystém planety je tak provázán, že destrukce tohoto tropického ráje se dotýká nás všech. Krajinu devastují nejen samotní obyvatelé, ale také aktivity nadnárodních korporací, od nichž si v Evropě kupujeme výrobky. V důsledku těchto vlivů dochází každým dnem k prohlubování problému, který se týká nás všech.

 

Zeptejte se

Přihláška

Osobní údaje

Adresa

Kontakt

Ostatní údaje

 Máte-li zájem o individuální nabídky, samostatné ubytování, dopravu nebo zapůjčení surfařského vybavení, kontaktujte nás na e-mailu ales@surfandtravel.cz.