Destinace - FUERTEVENTURA

Chcete poznat osobně trenéry ze surfové reality show Cool WavePrimaCool? Tak doražte na ostrov Fuerteventura, kde se Cool Wave točila a Petr s Katkou vám ukážou jak na to.  Stačí si vybrat výhodnou letenku a vyrazit za sluncem na nejkrásnější pláže z Kanárských ostrovů.  Přijet můžete i mimo stanovené termíny!

Dostupné termíny

14. 10. 2018-21. 10. 2018Přihlásit se

Základní informace

cena zájezdu:od 5.800 Kč za týden
instruktoři:Petr Havlík, Katka Havlíková
doprava:vlastní doprava
navštívené země:Kanárské ostrovy
surfové vybavení:v ceně včetně zapůjčení neoprenu
ubytování:Surfová vila, pokoje pro 2 – 4 osoby
pojištění:není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity:výlety do národních parků,BBQ, fotoshooting

CENA

ALL INCLUSIVE............8.910 Kč

DĚTI do 16ti let ..........7.290 KČ

· ubytování na 7 nocí

· 5x surfové lekce od instruktorů z místní školy Blue Wave Surf School

· 5x ovocných občerstvení na pláži

· přesuny autem na místě za surfováním 

· lázeňský poplatek a závěrečný úklid

· doprovodný program (BBQ a ochutnávka místních specialit)

· zapůjčení surfařského vybavení včetně neoprenu po dobu kurzu

· asistenci českých organizátorů po celou dobu kempu 

· tričko Blue Wave

· 20% sleva na kompletní sortiment v surf and skate shopu  BOARDSTAR (před nákupem nám napište a pošleme vám slevový kupon)

BED & SURF ........ .......5.800 Kč

DĚTI do 16ti let ...........3.915 KČ

- ubytování na 7 nocí

- zapůjčení surfu a neoprenu na 7 dní 

 

FUERTEVENTURA

Fuerteventura, to jsou nejkrásnější pláže se zlatobílým pískem omývané průzračným tyrkysovým mořem. Díky svému tvaru a své poloze v blízkosti Sahary, má  tento vulkanický ostrov, jako jediný ze sedmi Kanárských ostrovů bílé písečné pláže. Teploty ani přes zimu neklesají pod 23° C a po celý rok převažuje slunečné počasí. 

  

Surfové kurzy na druhém největším z Kanárských ostrovů jsou určeny jak začátečníkům, tak pokročilým surfařům, co chtějí poznat nové pláže a typy vln, odlišné od známých spotů na francouzském pobřeží Atlantického oceánu. Oběma skupinám se budou společně věnovat Petr a Katka Havlíkovi, které můžete znát ze surfové reality show Cool Wave na Prima Cool. Oba žijí a surfují na Kanárech přes 10let.  Kvalita výuky je podpořena pravidelným videocoachingem, teorií, promítáním surfařských videí a samozřejmě cestováním po zajímavých místech tohoto ostrova. 

   

Výuka probíhá na začátečnických surfech typu longboard a minimalibu, na jedné z pláží Entubadura, El Morro, Playa Blanca, El Cotillo nebo Esquinzo. Výběr pláže vždy závisí na aktuálních podmínkách. Na rozdíl od ostatních spotů na Fuerteventuře, mají tyto pláže písčité dno a ve většině případů pak nabízejí vhodné podmínky pro první pokusy o jízdu na vlně. Pokročilí jezdci si mohou vyzkoušet jednu z pláží El Hierro, Punta Blanca, Glass Beach nebo Rocky Point, kde je dno pokryto korálovými útesy nebo lávovými kameny.

   

Ubytování

Surfhouse je rozdělen na 3 dvoulůžkové  pokoje a 2 pokoje pro 3 - 4 osoby.  K dispozici jsou 3 koupelny s toaletou, prostorná a plně vybavená kuchyň, společenská místnost s terasou a zahrada s bazénem a BBQ. Po celém domě je WIFI připojení k internetu. 

  

Surfhouse Corralejo, je jen pár minut od nejlepších vlnových spotů na ostrově Fuerteventura a díky své pozici nabízí ideální zázemí pro milovníky surfu, windsurfu nebo kitesurfu, stačí si jen vybrat. Po návratu z pláží láká Corralejo rybářskými restauracemi a rumovými bary s úžasným výhledem na přístav  a sousední ostrov Los Lobos. Ten v minulosti sloužil jako útočiště pirátů, dnes je z něj přírodní rezervace. 

 

 

Doprava

Nejlevnější letenky na Fuerteventuru, nabízejí nízkonákladové společnosti (viz. níže v PODROBNÝCH INFORMACÍCH). Srovnání letů najdete také na www.skyscanner.cz. Se zakoupením nejlevnějších letů vám rádi pomůžeme. Nezapomeňte nám včas na e-mail crew@surfandtravel.cz oznámit čas vašeho příletu a odletu!

Na Fuerteventuru se nejpohodlněji dostanete z Prahy charterovým letem Canaria Travel nebo SmartWings,  a to vždy v úterý, čtvrtek a v neděli. Cena zpáteční letenky je        8.900 Kč.  Nově se také létá z Brna a to každé pondělí! 

Vzhledem k novým letištním opatřením na Fuerteventuře, vás nemůžeme vyzvednout. Ale nezoufejte, cesta z letiště není tak hrozná - je možné jet autobusem (cca 30 min): 

-  nejprve pojedete linkou číslo 3 do Puerta Rosaria -  Jízdní řád

- zde přestoupíte na linku číslo 6  - Jízdní řád  a vystoupíte u kruhového objezdu, zastávka v Corraleju je 300m od surfhusu.   Bus stoji  7EUR ! 

Přemýšlíte o půjčení auta? Doporučujeme tyto společnosti, které jsou ozkoušené a neúčtují si již nic navíc: cicar.com, payless.com a autoreisen.es 

  

Lokalita

Fuerteventura je nejdelší a druhý nejrozlehlejší  ze sedmi  Kanárských ostrovů, a je rájem pro vyznavače všech surfových  sportů. Ti zde najdou více než sto přístupných pláží s křišťálově čistou vodou a bílým pískem, který na mnoha místech tvoří písečné duny. Sever ostrova, zvaný „North shore“ kde se nachází také Surfhouse, je přezdíván k Havaji Evropy.  Zde je mekka všech surfařů, spousta surfových spotů a ideální podmínky. Jih je více pro relax na krásných plážích. 

Ostrov je sopečného původu, a vyhaslé krátery jsou vidět ze všech stran. Fuerteventura nabízí nejhezčí pláže Kanárských ostrovů. Mezi nejznámější patří Morro Jable, Playa de Sotavento a Playa de Cofete - nádherná pětihvězdičková 15 km dlouhá pláž na poloostrově Jandía.  Kromě pláží s bílým a žlutým pískem zde také najdete pláže s černým lávovým pískem, například v Tarajaleju. Kromě surfování nabízí ostrov spoustu zajímavých míst jako například Dunas de Corralejo – národní park s písečnými dunami na severovýchodním pobřeží nebo úchvatné větrné mlýny Molino de Antigua. 

    

Tento rybářský ostrov je známý také tím, že na něm žije mnoho koz, které zde odnepaměti chovají místní pastevci. V obchodech Vám proto nabídnou čerstvé kozí sýry a v restauraci kromě čerstvých ryb i kozí pečínky podle speciálních receptů.  Těšit se můžete na vynikající grilovačky, přímo u nás na terase. 

  

Ostrov je Mekkou vyznavačů surfingu, kitesurfingu a windsurfingu, ale zároveň ideálním místem pro rodiny s dětmi. Přístup do moře je tu totiž většinou velmi pozvolný.    

Podnebí

Klima ostrova je vyvážené bez velkých výkyvů a extrémů. Úmorných veder ani zimy se tedy bát nemusíte, ostrov stojí za návštěvu po celý rok. Již podle názvu Fuerteventura (ze španělštiny Silný vítr), na ostrově často fouká,  patří proto k oblíbeným destinacím  kite a wind surfařů. I za těchto dnů však mají surfaři šanci najít vlny nerušené větrem. Aspoň jedna část ostrova je vždy v závětří. . Permanentně sem vanou severozápadní větry, které vzduch ochlazují, a tak průměrná roční teplota kolísá v rozmezí 19 – 24 °C. Východní pobřeží, kam vítr přináší písek z nedaleké Sahary, je převážně pouštní a podnebí v těchto končinách extra suché.

   

Na podzim se Fuerteventura stává rájem pro surfaře, protože tehdy tu jsou největší vlny. Pokročilí jezdci by si měli opatřit gumové boty do vody, které je ochrání od ostrých korálů. Nezbytnou součástí výbavy je kvalitní opalovací krém s vysokým faktorem.  Špatného počasí se není třeba obávat téměř nikdy –  obloha je vymetená až 2 800 hodin ročně, což dělá z Fuerteventury jedno z nejslunnějších míst v Evropě vůbec.

  

PODROBNĚJŠÍ INFORMACE

 PŘÍJEZD V JINÝ DEN JE MOŽNÝ!

 

DOPRAVA PO VLASTNÍ OSE

Na Fuerteventuru se můžete dopravit s jednou z nízkonákladových společností www.easyjet.com, www.airberlin.com, www.condor.com a www.ryanair.com, popřípadě jejich kombinací s dopravcem www.wizzair.com. Zpáteční letenky z Německa pak vyjdou na 2500 Kč, záleží na termínu cesty.  

VARIANTY DOPRAVY PO VLASTNÍ OSE

1.Odlet z Frankfurtu s www.ryanair.com – každé úterý a čtvrtek létá na Fuerteventuru přímý let z Frankfurtu - Hahn (HHM). Cena zpáteční letenky je cca 200 EUR. Do Frankfurtu se pohodlně a levně dostanete přímým autobusem STUDENT AGENCY (cena cca 1700 Kč zpáteční) a odtud je to ještě 100km busem na letiště Frankfurt-Hahn (cena 13 Eur).

2. Odlet z Prahy s www.easyjet.com – nevýhodou je noc na letišti, výhodou je dobrá cena, možný itinerář je například Praha - Londýn Gatwick, Londýn Gatwick – Fuerteventura a zpáteční pak Fuerteventura - Londýn Gatwick,  Londýn Gatwick – Praha. Při včasné rezervaci se můžete dostat na cenu 6000 Kč.

    

Zeptejte se

Přihláška

Osobní údaje

Adresa

Kontakt

Ostatní údaje

 Máte-li zájem o individuální nabídky, samostatné ubytování, dopravu nebo zapůjčení surfařského vybavení, kontaktujte nás na e-mailu ales@surfandtravel.cz.