Destinace - MAROKO 2019 - Vila na pláži

Další pokračování úspěšného surftripu Maroku proběhne v březnu 2019, opět ve vile přímo nad oceánem! Čeká vás cestování, oázy, historická města, exotická jídla a hlavně nejlepší vlny! Vyberte si váš termín již nyní ! 

Dostupné termíny

6. 3. 2019-13. 3. 2019Přihlásit se
13. 3. 2019-20. 3. 2019Přihlásit se

Základní informace

cena zájezdu:od 9.440,- Kč bez letenky na 7 dní
instruktoři:Taha Chaabi, Aleš Tůma
doprava:vlastní doprava
navštívené země:Maroko
surfové vybavení:v ceně včetně zapůjčení neoprenu
ubytování:stylová vila s možností soukromých pokojů pro dva
pojištění:není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity:videovýuka, masáže, lázně Hammam, výlety do pouště a historických měst

CENA

Podívejte se na video z Maroka v naší Galerii

Balíček ALL INCLUSIVE  - chci se naučit surfovat a využít všech služeb

 • Cena týdenního pobytu:  11.440 Kč  
 • Cena týdenního pobytu s ubytováním v apartmánu:  14.000 Kč  

Balíček SPECIAL PRICE – už jsem na kurzu surfování byl a chci se učit dál

 • Cena týdenního pobytu:   10.440 Kč
 • Cena týdenního pobytu s ubytováním v apartmánu:  13.000 Kč 

Balíček BED and SURF – chci jen ubytování a surfové vybavení

 • Cena týdenního pobytu:  9.440 Kč

Balíček „ALL INCLUSIVE“ zahrnuje 

 • 7 nocí ubytování v surhouse
 • snídaně 
 • 5 dní surfové lekce
 • vyzvednutí a odvoz na letiště
 • 5 transportů na pláž a zpět
 • půjčení surfů po celou dobu včetně neoprenu (leash + vosk)
 • video výuka a fotky z celého pobytu
 • 2 výlety (Paradise valley, Essaouira nebo Marakéš)
 • 1x masáž a pro zájemce možnost typické marocké lázně hammam
 • asistence českých organizátorů
 • Free Wifi na surf vile
 • Triko Surf and Travel  

Balíček „SPECIAL PRICE“ zahrnuje 

 • 7 nocí ubytování v surfhouse
 • snídaně 
 • 3 dny surfových lekcí
 •  vyzvednutí a odvoz na letiště
 • 5 transportů na pláž a zpět
 • půjčení surfů po celou dobu včetně neoprenu (leash + vosk)
 •  video výuka a fotky z celého pobytu
 •  2 výlety (Paradise valley, Essaouira nebo Marakéš)
 • 1x masáž a pro zájemce možnost typické marocké lázně hammam
 • asistence českých organizátorů
 • Free Wifi na surf vile
 • Triko Surf and Travel

Balíček „BED AND SURF“ zahrnuje 

 • 7 nebo 14 nocí ubytování v surfhouse
 • vyzvednutí a odvoz na letiště
 • 5 nebo 10 transportů na pláž a zpět
 • půjčení surfů po celou dobu včetně neoprenu (leash + vosk)
 • asistence českých organizátorů

Maximální kapacita jednoho kurzu je 14 míst.

MAROKO

Chcete surfovat už v březnu? Pojeďte s námi procestovat nejkrásnější místa a sjet nejlepší vlny Maroka! Přichystali jsme pro vás 2 termíny. Přijet můžete také v průběhu jednotlivých kurzů, nebo od úterý do úterý, kdy jsou letenky levnější, než od soboty do soboty. Nemáte rádi dlouhé lety, ale přesto si chcete v zimě zasurfovat v teple s příchutí exotiky? Stačí 4 hodiny letu a jste v surfové perle orientu. Připravili jsme pro vás několik balíčků, surfové kurzy pro začínající surfaře, mírně pokročilé i zkušené jezdce. Délku pobytu si můžete libovolně vybrat podle vašich možností.

Maroko se už od nepaměti stalo křižovatkou různých kultur, které zanechaly na jeho území fascinující stopy. Proto je dodnes směsicí jak afrického, arabského, berberského, tak evropského světa. Najdete zde zasněžené hory pohoří Atlasu, vyprahlé pouště, písčité pláže, průzračné laguny ve skalách či banánové a pomerančové plantáže. Jihozápadní část Maroka, kterou společně poznáme, je osídlena Berbery. Ti jsou na svou etnickou příslušnost patřičně hrdí a nechtějí být považováni za Araby.

50ti kilometrové pobřeží kolem Agadiru má od září do dubna nejlepší podmínky k surfování a tvoří se zde vlny světové kvality. V této oblasti se nachází více než 20 surfových spotů, které nabízejí surfování pro všechny úrovně od začátečníků po zkušené borce. Během dne se teplota nedostane pod 20 °C ve stínu, na slunci pak až 35°, v noci se teploty pohybují kolem 10°C.

Každý den s vámi budou dva zkušení a licencovaní instruktoři z místní surfové školy, Maročané Taha, Bahsin a Mohamed s plynulou angličtinou.  Vždy s vámi bude jeden z českých průvodců, který bude v případě potřeby překládat do češtiny. Pro začátečníky budou připraveny měkké tzv. soft boardy a pro pokročilé epoxy NSP surfy. 

Začátečníci budou převážně jezdit na písčitých plážích 17teen, Panoramas, Source a Devils Rock. Zkušenější surfaři se mohou těšit na Anchor point, Banana Point či Mystery.

Ubytování

Bydlení je ve stylové surfové vile s velkou terasou a grilem, přímo nad Atlantickým oceánem a výhledem na nejlepší surfový spoty v Maroku - Anchor Point.  Vila se nachází v půvabné a ospalé rybářské vesničce Taghazout, která je mekkou marockého surfingu. Surf shopy, restaurace a kavárny jsou vzdálené jen 5 minut chůze. Kdo chce, může dopádlovat na Anchor Point, nebo jezdit před domem na Hash Pointu do západu slunce.

Surfová vila nabízí vše co budete potřebovat na svou surfovou aktivní dovolenou. Obrovská terasa a obývací pokoj jsou ideální místa na odpočinek po dni stráveném ve vodě či na výletě.  Zde se můžete posadit s marockým čajem a vychutnat si překrásný západ slunce. Mezinárodní letiště v Agadiru je vzdálené 40 minut jízdy autem. Ve vile je k dispozici velká jídelna, 2 dvoulůžkové pokoje a 2 čtyřlůžkové pokoje, připojení na internet přes Wi-fi a kamarádky želvy:)

V horním patře jsou navíc luxusnější apartmány, minimálně pro 4 osoby, které mají vlastní koupelnu, WC, vybavenou kuchyň, velký obývák a terasu s výhledem na oceán. Příplatek je 2600Kč na osobu na týden, při obsazení minimálně 4 osob. 

Doprava

Nejlevnější spojení je nyní sEasy JetBerlína, zpáteční letenka do Agadiru vyjde na 100EUR a je to přímý let! Cesta trvá 4 hodiny, na letišti vás vyzvedneme a za 40min jste v ráji na vile:) . Do Berlína se dostanete snadno vlakem, busem nebo dodávkou, viz níže. 

V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat, pomůžeme vám s rezervací i nákupem letenky. 

Doprava z letiště k ubytování a zpět je zahrnuta v ceně pobytu. 

NOVINKA! Pro zájemce nabízíme dopravu z Prahy do Berlína a zpět. Zájemci pište na níže uvedený email. Zařídíme pro vás dopravu minibusem nebo autem s ostatními kempery, kteří mají místo v autě a chtějí se podělit o náklady na cestu. 

Nezapomeňte nám na e-mail ales@surfandtravel.cz včas oznámit čas vašeho příletu a odletu!

Výlety

Kromě surfování v okolí Taghazoutu se vypravíme na několik výletů. Mezi místa, která nesmíme vynechat, patří Marakéš, vzdálený 3 hodiny jízdy. Na centrálním náměstí Djemaa el-Fna potkáte zaříkávače hadů, pouštní kmeny prodávající nespočet hadích kůží, místní nabízející koření, všelijaké bylinky a létající koberce. Užijte si trochu chaosu a neuspořádanosti.  

Nevynecháme barevný trh v Agadiru, navštívíme místa, kde berberské ženy manuálně vyrábějí legendární arganový olej, který se získává z jader stromu Argánie trnité (Argania spinosa), vyskytující se výhradně v jihozápadní části Maroka. Tento vzácný strom se dožívá 150-200 let a dorůstá výšky až 10 metrů. Zajedeme se osvěžit a vykoupat do lagun překrásného údolí Paradise Valley, kde si můžeme zaskákat ze skal. Dalším cílem výletu může být historické město Essaouira, kde projdeme jeho starou část zvanou Medina Essaouira, která je od roku 2001 zapsána do seznamu UNESCO.

Stravování

V ceně balíčku ALL INCLUSIVE SPECIAL PRICE  je každý den čerstvá snídaně.  K obědu si každý připraví sendvič nebo navštívíme jednu z rybářských restaurací na pláži. Za příplatek 2EUR na den vám mohou přivézt čerstvé sendviče nebo saláty až na pláž z naší kuchyně. 

Marocká kuchyně je velmi chutná, a to i díky francouzským vlivům, které se tu projevují. Národním jídlem, které vám připraví  téměř v každé restauraci, je tajine (tažín), což je vždy jeden druh masa (rybí, kalamáry, hovězí nebo jehněčí) a zeleniny připravované na žhavém uhlí v kulatém hlubokém talíři s hliněnou pokličkou. Kdo neochutnal tajine, nebyl v Maroku! A my dobře víme, kde dělají ty nejlepší...  Na večeři si zajde každý sám, nebo můžeme společně do jedné z mnoha restaurací v Taghazoute. Najdete zde levné pizzerie, tradiční marocké restaurace, vegetariánské speciality nebo skvělé burgery. 

Přílohou ke všem jídlům je arabský chléb (harsha, baghira). Mezi obyvateli Maroka je oblíbený jogurt (yaort) a cukrovinky, například turecký med nebo mandle v karamelu, ale i ořechy všeho druhu. Z ovoce jsou velmi oblíbena granátová jablka, melouny, jahody, opuncie a datle. Na závěr každého jídla se podává národní nápoj - silný a přeslazený mátový čaj, připravený ze zeleného čínského čaje a čerstvých lístků máty. V okolí Taghazoute jsou banánové a pomerančové plantáže, takže jejich množství a cena za kterou se všude prodávají je až směšná...

Praktické informace

Cestovní doklady a víza:   

Pro krátkodobou návštěvu Maroka (nepřesahující 3 měsíce) je pro české občany zaveden bezvízový styk. Ke vstupu do Maroka musí být občan ČR vybaven cestovním pasem s platností nejméně 6 měsíců od vstupu na marocké území. Turisté musí být pro pobyt vybaveni přiměřenou částkou finančních prostředků s ohledem na předpokládanou délku a účel pobytu.

Velvyslanectví České republiky v Maroku, Avenue Mohammed VI, 10, Zankat Ait Melloul, Villa Merzaa,, 10000 Rabat -Souissi, B.P. 410, telefon:  +212/537755420-21

Posun času: SEČ -1 hod

Telekomunikační infrastruktura je v Maroku velmi rozvinutá, zejména co se týká mobilních telefonů. Signál je prakticky všude, včetně hor a pouští.

Internet:

V naší vilce je vysokorychlostní wi-fi připojení zdarma, ale na internet se lze běžně dostat v každém větším městě. Poplatky se pohybují kolem 10-20 dH za hodinu. Spojení samozřejmě není nejrychlejší, ale na běžnou komunikaci pomocí emailu stačí. Přístup k internetu je možný také v hotelech. 

INDIVIDUÁLNÍ POBYT

DO MAROKA MŮŽETE PŘIJET BĚHEM CELÉHO ROKU I MIMO VYPSANÉ TERMÍNY. 

NAPIŠTE NÁM A RÁDI VÁM POŠLEME INDIVIDUÁLNÍ NABÍDKU

Zeptejte se

Přihláška

Osobní údaje

Adresa

Kontakt

Ostatní údaje

Máte-li zájem o individuální nabídky, samostatné ubytování, dopravu nebo zapůjčení surfařského vybavení, kontaktujte nás na e-mailu crew@surfandtravel.cz.