Destinace - SRÍ LANKA SURFCAMP

Surfování na exotickém ostrově Srí Lanka, ubytování přímo na pláži, sloni a krokodýli v divoké přírodě, čajové plantáže v horách, sněhobílé pláže,  kurzy vaření pravého curry, starověké chrámy a k tomu surfování v teplém indickém oceánu u zátoky Arugam Bay.  

Dostupné termíny

13. 4. 2019-20. 4. 2019Přihlásit se
20. 4. 2019-27. 4. 2019Přihlásit se

Základní informace

cena zájezdu:od 6.900 Kč za týden bez letenky
instruktoři:Local Instructors
doprava:letecky, vlastní doprava
navštívené země:Srí Lanka
surfové vybavení:v ceně zájezdu
ubytování:plážové bungalovy
pojištění:není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity:masáže, výlety do džungle za slony a krokodýli, potápění, šnorchlování

CENA

Podívejte se na video ze Srí Lanky v naší Galerii

Balíček „ALL INCLUSIVE“ ...........10.400 Kč

 • 7  nocí ubytování
 • každý den snídaně 
 • 1 společná večeře - rybí BBQ
 • kurz vaření tradičních kari, které si sami uvaříte a sníte
 • 5x  lekce s instruktorem
 • rady a tipy od českých organizátorů mimo lekce s intruktory
 • 6x transport na surfové spoty a zpět
 • půjčení surfů po celou dobu (leash + vosk)
 • video výuka + focení
 • 1 výlet do džungle na pozorování krokodýlů a slonů
 • 1x pravá ajurvédská masáž 
 • asistence českých oganizátorů a pomoc s plánováním cestování po ostrově
 • fotky a videa z celého pobytu
 • NEZAHRNUJE individuální pojištění a dopravu z/na letiště v Kolombu

Balíček „ADVANCED“ ...........9.500 Kč

 • 7  nocí ubytování
 • každý den snídaně 
 • 1 společná večeře - rybí BBQ
 • kurz vaření tradičních kari, které si sami uvaříte a sníte
 • 2x lekce s instruktorem
 • rady a tipy od českých organizátorů mimo lekce s intruktory
 • 6x transport na surfové spoty a zpět
 • půjčení surfů po celou dobu (leash + vosk)
 • video výuka + focení
 • 1 výlet do džungle na pozorování krokodýlů a slonů
 • 1x pravá ajurvédská masáž 
 • fotky a videa z celého pobytu
 • Asistence českých oganizátorů a pomoc s plánováním cestování po ostrově
 • NEZAHRNUJE individuální pojištění a dopravu z/na letiště v Kolombu

Balíček „BED and SURF“.............6.900 Kč

 • 7 nocí ubytování
 • transport na surfové spoty a zpět
 • půjčení surfů po celou dobu (leash + vosk)
 • NEZAHRNUJE individuální pojištění a dopravu z/na letiště v Kolombu

Maximální kapacita jednoho kurzu je 10 míst.

SURF TRIP na Srí Lance bude probíhat během měsíce dubna v zátoce Arugam Bay, kdy v této jihovýchodní části ostrova, začíná surfová sezóna. Fungují zde již 3 surfové spoty, ale není zde ještě mnoho zkušených surfařů, kteří rádi těm méně zkušeným berou všechny vlny. Začátečníci budou jezdit na příjemný a bezpečný spot zvaný „Whiskey Point“ nebo „Peanut Farm“, kde se láme vlna o písčité dno. Pokročilí a zkušení surfaři se zamilují do hlavního spotu „Main Point“, který je vzdálen pár minut pěšky po pláži od našeho ubytování. Tato vlna dlouhá 400 metrů se láme o korálový útes a surfaři ji řadí mezi jednu z nejkvalitnějších na světě.. 

Výuku má na starost hlavní instruktor Amigo Surf School -  Johnson Ratnasingam, který učil dlouho na Havaji a má výbornou angličtinu, stejně jako jeho asistenti Babu, Ati a Aravi. Jejich entuziasmus a nadšení vás posune ve vašem surfování mílovými kroky vpřed!  Kromě Johnsona a jeho asistentů, se o vás budou starat čeští organizátoři ze Surf And Travel, kteří budou v případě potřeby zároveň překládat z angličtiny do češtiny. Výuka je podpořena pravidelným video coachingem, teorií a promítáním surfařských videí. K dispozici budou pěnové surfy pro začátečníky, pro pokročilé pak epoxy NSP.

Ubytování

Ubytování je zajištěno přímo u pláže ve stylových bungalovech pro 2 osoby, pokojích s terasou a klimatizací, čtyřlůžkovém bungalovu s klimatizací nebo nejstylovějších Folly (altáncích).  Každý bungalov je vybaven moskytiérou a elektrickým větrákem, pokoje a velký bungalov pak navíc klimatizací. Večer si můžete lehnout s pivkem do houpací sítě a pozorovat hvězdy nad oceánem, nebo navštívit jeden z místních barů a okusit rýžovou pálenku. Prý je to dobré proti komárům... Ve vzdálenosti 100m je několik malých obchůdků s potravinami a místní restaurace, nabízející převážně kari po srílansku a čerstvé ryby. 

Doprava

Všem účastníkům nabízíme zajištění letenky  z Prahy do Kolomba se společností Emirates.  s přestupem v Dubaji. Tato společnost navíc přepravuje surfy zdarma!  Cena včetně pojištění proti stornu letenky  je cca 15.200,- Kč.  Levnější variantou je spoj  Fly Dubai a přestupem v Dubaji za 10.000,- Kč.

Mezinárodní letiště Bandaranayake v Kolombu se nachází na západním pobřeží ostrova a je vzdálené cca 7 hodin jízdy mikrobusem od Arugam Bay. Tato cesta se dá zpříjemnit zastávkou v horách a ochutnat čaj přímo v čajových plantážích u jednoho z místních producentů. Doprava z letiště do Arugam Bay není zahrnuta v celkové ceně zájezdu. Jedna cesta mikrobusem z Kolomba do Arugam Bay vyjde na 2.200,- Kč a dělí se mezi počet pasažérů. Nezapomeňte nám na e-mail ales@surfandtravel.cz  včas oznámit čas vašeho příletu a odletu!

NOVINKA! Pokud jedete sami, nebo chcete ušetřit za taxi, můžete využít přímé linky z Kolomba, klimatizovaným autobusem. Autobus č. 98 odjíždí každé ráno ve 4:45 z hlavního nádraží Pettah v Kolombu a přijíždí do Pottuvil ve 14:30 odpoledne. Z Pottuvil je to cca 10min tuk tuk taxi, které stojí max. 100 rupií. Cesta autobusem stojí 1000 rupií a trvá 11 hodin. Za každé větší zavazadlo, zaplatíte navíc 100 rupií. 

Lokalita

Srí Lanka je zemí s typicky tropickým klimatem, kde se střídají období sucha s vydatnými dešti. Monzun přichází dvakrát do roka. Od května do srpna je to monzun jihozápadní, který přináší déšť do jižní, západní a centrální oblasti ostrova. Suché období zde trvá od prosince do března. Druhý monzun, severozápadní, trvá od září do ledna, období sucha pak od května do září. Aby toho nebylo málo, existuje ještě mezi-monzunové období – od září do listopadu, kdy se občasné srážky vyskytují celoplošně.

V níže položených pobřežních oblastech Srí Lanky, dosahuje průměrná teplota 27 °C. Ta klesá s narůstající nadmořskou výškou (Nuvara Elija, 1889 m n.m. – 16 °C). Nejtepleji je v jižní části ostrova, kde se teploty šplhají k celoročním průměrům 30 °C. Teplota moře je stabilní po celý rok kolem 27 °C. Naše základna se nachází na jihovýchodním pobřeží, kde je nejlepší surfování od dubna do listopadu. Od listopadu do dubna naopak fungují vlny na opačné straně ostrova, v oblasti města Hikkaduwa. Marco Polo nazval tento ostrov, ležící 30 km jižně od Indie, nejkrásnějším ostrovem světa a nebylo to jen kvůli vlnám. Kromě vln a bohaté historie, nabízí Srí Lanka nepřeberné množství fauny a flóry.

Během pobytu se vypravíme do džungle pozorovat slony a krokodýly v divoké přírodě. Cestou potkáme stáda vodních buvolů a opice. Podnikneme také výlet na starobylé hinduistické a budhistické chrámy a skály s úžasným výhledem na národní park Yala.  Delfíni jsou kolem celého ostrova a při troše štěstí je spatříme během surfování. Samotní Srílančané působí velice spokojeně a šťastně, jsou známí svou přirozenou pohostinností a přátelským chováním. Divoké časy občanské války mezi Tamily (18% obyvatelstva) a Sinhálci (74% obyvatelstva) jsou naštěstí zažehnány a celá země prožívá turistický boom.

Stravování

V ceně balíčku ALL INCLUSIVE je zahrnuta vydatná snídaně (káva nebo čaj, shake z čerstvého ovoce nebo ovocný salát, vajíčka na váš oblíbený způsob, tousty, džem, med, nutela a máslo) a jedna společná večeře - výběr z několika druhů kari. Součástí balíčku je také kurz vaření, kde vás místní ženy naučí vařit 8 druhů kari, které si sami uvaříte a sníte. Tento večer patří k vrcholům gastronomie! Obchod s potravinami je vzdálen 2 minuty chůze a ceny jsou levnější než v České republice.

Srílanská kuchyně by se dala přirovnat k jihoindické, není však tak ostrá, i když v porovnání s naší je velice kořeněná. Základem každého jídla je vařená rýže nebo placky. Jelikož je Srí Lanka ostrovním státem a vegetariánství zde není rozšířeno tak jako například v Indii, místní kuchyně nabízí nepřeberné množství mořských plodů. Kromě ryb je běžně k dostání i kuřecí a vepřové maso. Nejčastějším doplňkem k rýži je karí připravované na nejrůznější způsoby. Na Srí Lance jsou po celý rok k dispozici různé druhy tropického ovoce – mango, papája, ananas, banány apod. Vodu doporučujeme pít pouze balenou.

VÍZA

Ke vstupu na území Srí Lanky potřebují občané České republiky vízum. Platnost pasu při příletu musí být ještě minimálně 6 měsíců.

ELEKTRONICKÝ VÍZOVÝ SYSTÉM ETA OD 1.1.2012

1.1.2012 bylo spuštěno on-line udělování krátkodobých víz přes internet, najdete ho ZDE.. Přes tento systém lze zažádat o 30ti a 90ti denní turistické vízum, které bude možné prodloužit až na 6 měsíců. Dle zkušeností je vízum zasláno během čtvrt hodiny na Vámi uvedenou emailovou adresu. Původní vízový poplatek 20USD byl od 1.1.2013 zvýšen na 30USD

Po vyplnění formuláře a zaplacení poplatku kartou Vám přijde vízum asi za 15 minut na Vaši e-milovou adresu, které je potřeba vytisknout.

30ti denní vízum je možné vyřídit i po příletu na letišti, ale poplatek je vyšší, a to 35USD.

děti do 12 let mají víza zdarma

Zeptejte se

Přihláška

Osobní údaje

Adresa

Kontakt

Ostatní údaje

Máte-li zájem o individuální nabídky, samostatné ubytování, dopravu nebo zapůjčení surfařského vybavení, kontaktujte nás na e-mailu ales@surfandtravel.cz.