Destinace - PORTUGALSKO Surf & Jóga

Surfování a jóga v portugalské Ericeiře po celý rok! Bydlení s výhledem na oceán, BBQ na terase, skvělé rybí restaurace a hlavně 10 surfových spotů pod námi. Ericeira si Vás získá, stejně jako nás..

Dostupné termíny

13. 10. 2018-20. 10. 2018Přihlásit se
20. 10. 2018-27. 10. 2018Přihlásit se
20. 10. 2018-27. 10. 2018Přihlásit se
27. 10. 2018-3. 11. 2018Přihlásit se
3. 11. 2018-10. 11. 2018Přihlásit se

Základní informace

cena zájezdu:od 6.700,- Kč za týden
instruktoři:Janek Hrana, Na Onda
doprava:vlastní doprava
navštívené země:Portugalsko
surfové vybavení:v ceně kompletní vybavení včetně neoprenu
ubytování:Surfová vila
pojištění:není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity:výlety, BBQ, párty

DESTINACE

Spolupráce s Jankem a Terezkou z MyPowderwave nemá chybu, budete se zde cítit jako doma. Ericeira leží na portugalském pobřeží Atlantského oceánu a  v délce cca 10 km,  nabízí jedny z nejlepších vln pro surfování  na světě.  Dlouhé písečné pláže jsou ideální pro začátečníky a perfektní vlny, které se lámou o skalnaté dno čekají na pokročilejší surfaře. 

 

Bývalá rybářská vesnička leží 40km severně od Lisabonu a v dnešní době se stala domovem pro cca 10 tisíc obyvatel.  Její fotogenické bílé domky, dlážděné uličky a zapadlá náměstíčka, dodávají  městu pravou oceánskou atmosféru. Ve dne se ulice promění v jedno velké tržiště a večer pak ožijí bary a kluby, odkud se jde přímo na ranní „sunrise session“  

Každému se líbí zdejší svěží podnebí, čisté písečné pláže a čerstvé dary moře.  Starou část města, která je tvořena na sebe namačkanými bílými domky, najdete vysoko nad mořem na třicetimetrovém útesu. Z Larga das Ribas můžete z ptačí perspektivy pozorovat hemžení v rušném rybářském přístavu. 

Každoročně 16. srpna se zde koná výroční rybářská slavnost, kdy jde procesí se svíčkami až k přístavu na úpatí útesu, kde se následně požehná všem lodím.  Dne 5. října roku 1910 odjel z Ericeiry do exilu poslední portugalský král Manuel II., protože byla v Lisabonu vyhlášena republika. Tuto událost dnes připomíná obraz z kachliček azulejos v rybářské kapli Santo António nacházející se nad přístavem. 

CENA

SURF & STAY ..............6.700,-Kč

 • ubytování na 7 nocí v surfové vile s terasou a BBQ  (v šestilůžkovém pokoji) *
 • 7 minut chůze na pláž a surfové lekce
 • 6 x 2 hodiny surfových lekcí 
 • zapůjčení surfařského vybavení včetně neoprenu po dobu kurzu
 • photoshooting ze surfování
 • plně vybavená kuchyň k používání
 • asistenci a organizaci při plánování a rezervaci lekcí
 • jóga matky na cvičení 
 • lázeňský poplatek a závěrečný úklid
 • Free Wifi
 • 20% sleva na kompletní sortiment v surf and skate shopu  BOARDSTAR (před nákupem nám napište a pošleme vám slevový kupon)

* UBYTOVÁNÍ VE ČTYŘLŮŽKOVÉM POKOJI s vlastní terasu ....... 7.470,-KČ

* UBYTOVÁNÍ VE DVOULŮŽKOVÉM POKOJI ..................................... 7.990,-KČ

 

SURFING

Surfové lekce probíhají v angličtině pod vedením instruktorů z první surfové školy v Ericeiře - Na Onda. Vaším českým surfovým průvodcem bude také Janek Hrana, který se o vás bude starat během pobytu společně s Terezou a fenkou Lolou. Janek žil několik let v Austrálii a poslední rok již v Ericeiře. Během lekcí vás bude natáčet a večer během video coachingu ukáže vaše chyby a progres.  Zaměří se na správnou techniku a odstranění zlozvyků hned zpočátku. 

Nejčastěji se bude surfovat na písečné pláži Foz da Lizandro, která je vzdálena 5 min pěšky ze surfhouse a kde také sídlí surfová škola Na Onda se svým surfshopem a restaurací. Studené pivko či dvojka portského po surfování na pláži je skvělá odměna.. 

 Zkušenější mohou vyzkoušet i další pláže, například prvotřídní „point break“ Ribeira d' Ilhas nebo písečnou pláž  São Julião. 6 kilometrů na sever se nachází reefová perla Atlantiku- Coxos, známá také jako nejlepší pravotočivá vlna v Evropě. Během lekcí bude průměrně 6 osob na jednoho instruktora. 

UBYTOVÁNÍ

Ubytování je ve stylové vile MyPowderwave na kopci s výhledem na oceán. K dispozici jsou 2 dvoulůžkové pokoje s manželskou postelí, 1 dvoulůžko s oddělenými postelemi, 1 čtyřlůžkový a  1 šestilůžkový „dorm“ pokoj.  

Každé ráno vás čeká zdravá snídaně a po celé vile je navíc bezplatné Wi-Fi připojení k internetu. Surfovat tak můžete nejen ve vlnách... K dispozici  je plně vybavená kuchyň,  BBQ area nebo sluneční terasa odkud je možné sledovat západ slunce s portským vínem v ruce  nebo si zacvičit jógu společně s Jankem a Terezou. Možná se přidá i Lola! 

 

DOPRAVA

Nejlepší spojení z ČR je se společností TAP Portugal nebo ČSA přímo z Prahy.  Let trvá 3,5hodiny a cena se pohybuje kolem 6000,- Kč. Záleží vždy na době rezervace.  

NEJLEVNĚJŠÍ SPOJ je nyní se společností TRANSAVIA, přímý let z Mnichova do Lisabonu a zpět je za 3800Kč ! 

Levnější spoje najdete na stránkách www.kiwi.com , ale vždy počítejte s delším časem a více přestupy. 

S rezervací a výběrem nejvýhodnějších letenek vám rádi pomůžeme, stačí napsat na crew@surfandtravel.cz

Cesta z letiště trvá díky nové dálníci cca 30min. Pokud cestujete sami, vyplatí se jet autobusem, který staví 5 minut od surfhouse a stojí 8 EUR

BUS

Z letiště jeďte po červené trase metra do centra a přestupte na zelenou nebo žlutou trasu, která vede na stanici Campo Grande. Odtud pak jezdí autobus společnosti Mafrense ze zastávky číslo 4 a 5. Lístky se kupují přímo u řidiče a místa se nedají předem rezervovat. První autobus odjíždí v 7:00 ráno a poslední pak ve 22:00. Autobusy jedou vždy minimálně jednou za hodinu a lístek stojí 5.50 EUR. Při výběru linky volte Expres, kdy cesta trvá 85min. Standard staví v každé vesnici a cesta trvá 2 hodiny! 

TAXI

Můžeme pro Vás poslat na letiště taxi, které si účtuje 65EUR. 

VÝLET - SINTRA

SKATEBOARDING - kdo rád jezdí na skejtu tak si ho přibalte s sebou, kousek od surfhouse je legendarní Quiksilver Skate Park se spoustou možností - bazén, rampy, schody... 

Sintra je jedním z nejnavštěvovanějších míst Portugalska. Hlavní atrakcí je známý Palácio da Pena (Castelo da Pena) z 19. století, který je nejzachovalejším příkladem Romantické Portugalské architektury. Dalším highlitem je hrad Castelo dos Mouros, rekonstruovaný v 19. století. Z hradu je nádherný výhled do okolní krajiny národního parku Sintra-Cascais. Dalším lákadlem je letní residence Portugalského krále Palácio Nacional de Sintra postavená na přelomu 15. a 16. století ve městě. Okolní park Sintra Mountain Range (Serra de Sintra) je jedním z největších parků v okolí Lisabonu a je často vyhledáván turisty i místními na víkendové výlety a pikniky.

Nejstarší architektonickou památkou je Maurský hrad Castelo dos Mouros postavený v 8. století. V roce 1147 byla Sintra dobyta Afonsem Henriquesem a většina hradu byla zničena. Zachovány zůstaly pouze čtyři věže, cimbuří a část Románské kaple.

Nejznámější palác v Sintře, Hieronymitský klášter Nossa Senhora da Pena, byl postaven v roce 1507 Deogem Boitacem. Palác byl rekonstruován do současné podoby, když přešel do majetku krále Consort Dom Fernanda II. Sídlo bylo přestavěno v Romantickém stylu, a je dnes vyhledávanou atrakcí Portugalska.

Od roku 1995 je Sintra zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Lisabon - krásné historické město se spoustou malých uliček, tapas barů,  lanovkou a hradem, který skýtá skvělý výhled. Zde stojí navštívit starou čtvrť Barro Alto, dát si večeři v jedné z malých restaurací a pak procházet různé bary až do rána..

Cabo da Roca - nejzápadnější místo Evropy, krásný výhled z útesů nad kterými se tyčí majestátní maják. 

Mafra -  palác je největší královskou rezidencí v Portugalsku a jednou z největších staveb v Evropě, vybudovaných v 18. století

 

PŘIHLÁŠKA

Chcete-li přijet mimo vypsané termíny,  napište nám na email: ales@surfandtravel.cz 

Zeptejte se

Přihláška

Osobní údaje

Adresa

Kontakt

Ostatní údaje

Máte-li zájem o individuální nabídky, samostatné ubytování, dopravu nebo zapůjčení surfařského vybavení, kontaktujte nás na e-mailu crew@surfandtravel.cz.