fbpx
preloader logo
fb icon surf fb icon surf fb icon surf fb icon surf

Najdete nás

vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

LISTOPAD 2021 A PO CELÝ ROK

Fuerteventura

Základní informace:

Cena zájezdu:od 8.990 Kč za týden
Instruktoři:Petr Havlík, Katka Havlíková, Aleš Tůma
Doprava:vlastní doprava
Navštívené země:Kanárské ostrovy
Surfové vybavení:v ceně včetně zapůjčení neoprenu. Určeno pro úplné začátečníky i pokročilejší surfaře
Ubytování:Surfová vila, pokoje pro 1 – 5 osob
Pojištění:není v ceně zájezdu
Doplňkové aktivity:výlety na sopky, ostrov, BBQ, fotoshooting

Dostupné termíny:

07. 08. 2021   -   14. 08. 2021 obsazeno
28. 08. 2021   -   04. 09. 2021 obsazeno
04. 09. 2021   -   11. 09. 2021 obsazeno
11. 09. 2021   -   18. 09. 2021 objednat
17. 10. 2021   -   24. 10. 2021 objednat
14. 11. 2021   -   21. 11. 2021 objednat
21. 11. 2021   -   28. 11. 2021 objednat
vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

Jedny z nejlepších vln v Evropě, tyrkysová voda, bílý písek a teplo po celý rok! Surfování na několika surfspotech po severní části ostrova, výlet na sopku a ostrov Los Lobos!
Lekce vedou Kačka a Petr Havlíkovi, kteří žijí na ostrově již přes deset let!

surf and travel
vlna surf and travel portugalsko sri lanka
vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

Lokalita

Fuerteventura, to jsou nejkrásnější pláže se zlatobílým pískem omývané průzračným tyrkysovým mořem. Díky svému tvaru a své poloze v blízkosti Sahary, má tento vulkanický ostrov, jako jediný ze sedmi Kanárských ostrovů bílé písečné pláže. Teploty ani přes zimu neklesají pod 23° C a po celý rok převažuje slunečné počasí.

Cena

SURFKEMP 13490 Kč

POUZE V TERMÍNECH: 

14. 11. 2021 – 21. 11. 2021 
21. 11. 2021 – 28. 11. 2021

· ubytování na 7 nocí

· 5x surfové lekce od českých instruktorů z Blue Wave Surf School

· zapůjčení surfařského vybavení včetně neoprenu a botiček po dobu kurzu a po zbytek dne

· pravidelný videocoaching

· fotky a videa z celého kempu na konci pobytu

· surfová přednáška o fungování oceánu

· přesuny autem na místě za surfováním

· pojištění CK proti úpadku, lázeňský poplatek a závěrečný úklid

· doprovodný program (BBQ a ochutnávka místních specialit)

· asistenci českých organizátorů po celou dobu kempu

· tričko Blue Wave

Na tento surfkemp lze uplatnit body Benefit Plus

 

FREE SURFER 9490 Kč

· ubytování na 7 nocí

· videocoaching a fotky

· surfová přednáška o fungování oceánu

· přesuny autem na místě za surfováním

· pojištění CK proti úpadku, lázeňský poplatek a závěrečný úklid

· doprovodný program (BBQ a ochutnávka místních specialit)

· zapůjčení surfařského vybavení včetně neoprenu a botiček

· asistenci českých organizátorů po celou dobu kempu

Na tento surfkemp lze uplatnit body Benefit Plus

SURF & STAY 10990 Kč

DOSTUPNÉ PO CELÝ ROK MIMO TERMÍNY SURFKEMPŮ

Celková cena závisí na termínu a aktuální ceně ubytování

· ubytování na 7 nocí

· 5x surfové lekce od instruktorů z místní školy Blue Wave Surf School

· přesuny autem na místě za surfováním

· pojištění CK proti úpadku, lázeňský poplatek a závěrečný úklid

· zapůjčení surfařského vybavení včetně neoprenu po dobu kurzu

· trening náskoku na surf na suchu a praktikování ve vlnách.

· základní dovednosti na surfu: rozpádlovat vlnu, stoupnout si na surf na vlně, přenášet správně váhu těla na surfu, zatáčení na vlně do obou směrů vlevo i vpravo, správná pozice na surfu při sjíždění vln

· celý výlet za vlmani trvá 3-5 hodin a surfový kurz je 2 až 2,5 hodiny ve vlnách

Na tento surfkemp lze uplatnit body Benefit Plus

surf and travel
vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

Surfing

Surfové kurzy na druhém největším z Kanárských ostrovů jsou určeny jak začátečníkům, tak pokročilým surfařům, co chtějí poznat nové pláže a typy vln, odlišné od známých spotů na francouzském pobřeží Atlantického oceánu. Oběma skupinám se budou společně věnovat Petr a Katka Havlíkovi, kteří žijí a surfují na Kanárech přes 10let.  Kvalita výuky je podpořena pravidelným videocoachingem, teorií, promítáním surfařských videí a samozřejmě cestováním po zajímavých místech tohoto ostrova.   Výuka probíhá na začátečnických surfech typu longboard a minimalibu, na jedné z pláží Entubadura, El Morro, Playa Blanca, El Cotillo nebo Esquinzo. Výběr pláže vždy závisí na aktuálních podmínkách. Na rozdíl od ostatních spotů na Fuerteventuře, mají tyto pláže písčité dno a ve většině případů pak nabízejí vhodné podmínky pro první pokusy o jízdu na vlně. Pokročilí jezdci si mohou vyzkoušet jednu z pláží El Hierro, Punta Blanca, Glass Beach nebo Rocky Point, kde je dno pokryto korálovými útesy nebo lávovými kameny.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v jedné z vil v městečku Corralejo,  jen pár minut od nejlepších vlnových spotů na ostrově Fuerteventura. Tato  pozice nabízí ideální zázemí pro milovníky surfu, windsurfu nebo kitesurfu, stačí si jen vybrat. Po návratu z pláží láká Corralejo rybářskými restauracemi a rumovými bary s úžasným výhledem na přístav  a sousední ostrov Los Lobos. Ten v minulosti sloužil jako útočiště pirátů, dnes je z něj přírodní rezervace. Ubytování, které pro jednotlivce nabízíme po celý rok, je ve vile, ve vedlejší ulici od surfové školy. K dispozici jsou dva pokoje s manželskou postelí, kuchyň a sdílená koupelna. Obrázky ubytování naleznete na konci galerie.

surf and travel
surf and travel
vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

Doprava

Nejlevnější letenky na Fuerteventuru, nabízejí nízkonákladové společnosti (viz. níže v PODROBNÝCH INFORMACÍCH). Srovnání letů najdete také na www.skyscanner.cz. Se zakoupením nejlevnějších letů vám rádi pomůžeme.

Nezapomeňte nám včas na e-mail crew@surfandtravel.cz oznámit čas vašeho příletu a odletu!

Na Fuerteventuru se nejpohodlněji dostanete z Prahy přímým letem každou neděli z Prahy s Canaria Travel, ČSA nebo SmartWings. Cena zpáteční letenky je 7.900 Kč.

Levnější spojení je každou sobotu z Berlína se společností Ryannair, přímý let za 3800Kč.

PŘILETĚT MŮŽETE KDYKOLIV I MIMO VYPSANÉ TERMÍNY, STAČÍ JEN PŘEDEM NAPSAT! 

Na letišti vás můžeme vyzvednout za 35 EUR (cena za celé auto) nebo je možné přijet do Corraleja autobusem.  Nejprve pojedete linkou číslo 3 do Puerta Rosaria –  Jízdní řád – zde přestoupíte na linku číslo 6  – Jízdní řád  a vystoupíte u kruhového objezdu, zastávka v Corraleju je 300m od surfhusu. Bus stojí cca 10 EUR.

Přemýšlíte o půjčení auta? Doporučujeme tyto společnosti, které jsou ozkoušené a neúčtují si již nic navíc: cicar.com, payless.com a autoreisen.es 

vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

Podnebí

Klima ostrova je vyvážené bez velkých výkyvů a extrémů. Úmorných veder ani zimy se tedy bát nemusíte, ostrov stojí za návštěvu po celý rok. Již podle názvu Fuerteventura (ze španělštiny Silný vítr), na ostrově často fouká, patří proto k oblíbeným destinacím kite a wind surfařů. I za těchto dnů však mají surfaři šanci najít vlny nerušené větrem. Aspoň jedna část ostrova je vždy v závětří. . Permanentně sem vanou severozápadní větry, které vzduch ochlazují, a tak průměrná roční teplota kolísá v rozmezí 19 – 24 °C. Východní pobřeží, kam vítr přináší písek z nedaleké Sahary, je převážně pouštní a podnebí v těchto končinách extra suché.
Na podzim se Fuerteventura stává rájem pro surfaře, protože tehdy tu jsou největší vlny. Pokročilí jezdci by si měli opatřit gumové boty do vody, které je ochrání od ostrých korálů. Nezbytnou součástí výbavy je kvalitní opalovací krém s vysokým faktorem. Špatného počasí se není třeba obávat téměř nikdy – obloha je vymetená až 2 800 hodin ročně, což dělá z Fuerteventury jedno z nejslunnějších míst v Evropě vůbec.

surf and travel
vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

PODROBNĚJŠÍ INFORMACE

AKTUÁLNÍ INFORMACE O KORONAVIRU

Dle nařízení vlády ČR jsou od 5.2.2021 při návratu z Kanárských ostrovů do České republiky povinné antigenní testy na onemocnění Covid-19.

Test musí být proveden nejvýše 48 hodin před započetím cesty. Před příletem do ČR rovněž platí povinnost vyplnit Příjezdový formulář. Po vstupu na území ČR je třeba se nejpozději do 5 dnů podrobit PCR testu na onemocnění Covid-19, jehož negativní výsledek je nutno zaslat příslušné hygienické stanici.

Kompletní znění nového Ochranného opatření ZDE

Asociace cestovních kanceláří ČR usilovně pracuje na možnosti udělení výjimky a vyjednává o možnosti testování na Kanárských ostrovech.

O vývoji situace Vás budeme neprodleně informovat.

V praxi to znamená navíc 1300Kč na PCR test po návratu (například v SpadiaLab). O nákladech za antigenní test při odletu z Kanárů ještě jednáme.

PŘÍJEZD V JINÝ DEN JE MOŽNÝ!
DOPRAVA PO VLASTNÍ OSE
Na Fuerteventuru se můžete dopravit s jednou z nízkonákladových společností www.easyjet.com (z Berlína), www.airberlin.com, www.condor.com a www.ryanair.com, popřípadě jejich kombinací s dopravcem www.wizzair.com. Zpáteční letenky z Německa pak vyjdou na cca 2500 Kč, záleží na termínu cesty.

VARIANTY DOPRAVY PO VLASTNÍ OSE

1.Odlet z Prahy s Ryanair.com bývá s jedním přestupem v Miláně, Manchesteru nebo Barceloně. Cena se pohybuje okolo 3.5000 Kč.

2. Odlet z Prahy s www.easyjet.com – nevýhodou je noc na letišti, výhodou je dobrá cena, možný itinerář je například Praha – Londýn Gatwick, Londýn Gatwick – Fuerteventura a zpáteční pak Fuerteventura – Londýn Gatwick, Londýn Gatwick – Praha. Při včasné rezervaci se můžete dostat na cenu 6000 Kč.

surf and travel
vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

POJIŠTĚNÍ

Společně s pojišťovnou Union nabízíme cestovní pojištění SPORT zahrnující léčebné výlohy
v zahraničí při aktivních sportech a nově také PANDEMIC, které přináší úhradu nákladů vzniklých v zahraničí v souvislosti s onemocněním COVID-19.  Více informací a ceny najdete na tomto odkazu: PDF

Máte-li zájem o pojištění, v přihlášce dejte do poznámky CHCI POJIŠTĚNÍ a připište datum narození, národnost, typ pojištění, a zda-li chcete také připojištění na sport či nikoliv.

 

surf and travel
vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

STORNO COVID

Storno podmínky při onemocnění covidem – při doložení pozitivního testu, potvrzení o karanténě nebo při uzavřených hranicích, vám vrátíme 100% ceny ve formě voucheru nebo 90% zaplacené částky ihned zpět.

Přesto doporučujeme pojištění Pandemic od Union, které vám kryje nejen celý zájezd, ale také cenu letenek. Pojištění můžete sjednat s námi (viz záložka pojištění).

surf and travel

Zeptejte se

vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

Rezervace


Celková cena tripu:INFORMACE O ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ