Destinace - ŠPANĚLSKO

Poznejte s námi jednu z nejkrásnějších částí Španělska – Asturias, a naučte se surfovat na vlnách Atlantiku. Čekají vás krásné pláže, zátoky, výlety do hor, typická místní kuchyně, skvělé víno a čerstvé dary moře až na stůl. 

Dostupné termíny

30. 6. 2018-7. 7. 2018Přihlásit se
7. 7. 2018-14. 7. 2018Přihlásit se
14. 7. 2018-21. 7. 2018Přihlásit se
18. 8. 2018-25. 8. 2018Přihlásit se
25. 8. 2018-1. 9. 2018Přihlásit se
29. 9. 2018-6. 10. 2018Přihlásit se

Základní informace

cena zájezdu:od 7.800,- Kč za týden
instruktoři:Matěj Novák, Ricardo Fernández Palomeque, Aleš Tůma
doprava:mikrobusy, vlastní doprava, letecky
navštívené země:ŠPANĚLSKO
surfové vybavení:v ceně kompletní vybavení včetně neoprenu
ubytování:Surfová vila, pokoje pro 2 – 6 osob
pojištění:není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity:výlety do hor,BBQ, videocoaching

CENA

Balíček ALL INCLUSIVE  - chci se naučit surfovat a využít všech služeb

 1. Cena jednoho týdne s vlastní dopravou  12.300 Kč
 2. Cena jednoho týdne včetně dopravy       17.300 Kč

CENA ZAHRNUJE

 • 5 x 2 hodiny výuky od profesionálních instruktorů
 • zapůjčení kompletní surfařské výbavy – surf, leash a neoprén na celý den i mimo lekce
 • 7x ubytování v surfové vile 
 • výlety po okolí a přesuny autem na místě za surfováním či nákupy 
 • celodenní výlet
 • přednášku a instruktážní videa
 • videocoaching a focení
 • doprovodný program, BBQ večeře v asturijském stylu a párty na pláži
 • půjčovnu longboardů
 • asistenci organizátorů po celou dobu kempu
 • tričko Surf and Travel
 • fotky a videa z celého pobytu
 • závěrečný úklid

Balíček SPECIAL PRICE

 1. Cena jednoho týdne s vlastní dopravou  11.300 Kč

CENA ZAHRNUJE

 • 3 x 2 hodiny výuky od profesionálních instruktorů
 • zapůjčení kompletní surfařské výbavy – surf, leash a neoprén na celý den i mimo lekce
 • 7x ubytování v surfové vile 
 • výlety po okolí a přesuny autem na místě za surfováním či nákupy 
 • celodenní výlet
 • přednášku a instruktážní videa
 • videocoaching a focení
 • doprovodný program, BBQ večeře v asturijském stylu a párty na pláži
 • půjčovnu longboardů
 • asistenci organizátorů po celou dobu kempu
 • tričko Surf and Travel
 • fotky a videa z celého pobytu
 • závěrečný úklid

Balíček FREE SURFER – chci jen ubytování a surfové vybavení/7 nocí

 1. Cena jednoho týdne                                                                                    7.800 Kč

CENA ZAHRNUJE

 • ubytování v surfové vile 
 • závěrečný úklid
 • zapůjčení surfařského vybaveni – surf, leash a neopren 

Balíček DOPROVOD

Cena jednoho týdne                                                                                        6.300 Kč

CENA ZAHRNUJE

 • ubytování v surfové vile 
 • závěrečný úklid

DOPRAVA MIKROBUSEM Pokud chcete mít zajištěnou dopravu z Prahy a zpět mikrobusem, napište do přihlášky poznámku: VČETNĚ DOPRAVY.  Cena vychází na 5000,-KČ za osobu za obě cesty. Jedna cesta pak 3000Kč.  Zpáteční letenka z Prahy do Bilbaa je za 2600KČ !! Více níže ve složce DOPRAVA

UBYTOVÁNÍ VE DVOULŮŽKOVÝCH POKOJÍCH

 • DVOULŮŽKO bez příslušenství je možné si předem rezervovat za příplatek 500,-Kč na osobu. 
 • DVOULŮŽKO s vlastním příslušenstvím je možné si předem rezervovat za příplatek 1000,-Kč na osobu. 

SNÍDANĚ A VEČEŘE  Chcete si o dovolené odpočinout od vaření a ochutnat místní speciality?  Můžete si objednat snídaně za 3,50EUR a večeře za 7EUR. Kuchařka Sája je vládkyně kuchyně a připraví vám lahůdky, na které dlouho nezapomenete:)

DESTINACE

Máte-li rádi adrenalin a dobrodružství, tak Španělsko je ideální destinací pro Vaši aktivní dovolenou. Surfhouse se nachází v srdci Asturias na severu Španělska ve vesničce Luces, která je obklopená z jedné strany čistými vodami Atlantského oceánu a z druhé pohořím Picos de Europa

  

Díky této poloze se můžete dopoledne prohánět na surfu, odpoledne užívat vysokohorské procházky mezi zbytky sněhu v národním parku Covadonga, který je nejstarším chráněným územím ve Španělsku a večer se těšit z lokální kultury v nedalekém přístavu a relaxovat. Díky různým polohám pláží se nemusíte bát ani velkých vln, protože mnohotvárnost pobřeží nabízí možnost svezení téměř za všech podmínek.  Najít u nás tak můžete jak klasické písčité pláže, point breaky, tak i river breaky. 

  

V rámci lekcí Vám poskytneme kompletní surfařské vybavení, které vám bude k dispozici po celou dobu vašeho pobytu. Surfové lekce budou probíhat většinou na písčité pláži Espasa, pod vedením dvou zkušených českých instruktorů  Jirky Pištěka Matěje Nováka. Oba jsou držitelé mezinárodní instruktorské licence ISA . Výuka probíhá na surfboardech pro začátečníky a mírně pokročilé jezdce z místní surfové školy Marejada, kterou vede pětinásobný mistr Španělska na longboardu, Ricardo Fernández.Výuka je dále podpořena pravidelným focením, videoinstruktáží a surfařskou teorií. Program vždy závisí na vlnách a aktuálním počasí.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v surfové vile s velkou zahradou.  K dispozici jsou dvoulůžkové, čtyřlůžkové a 1 větší pokoj pro 4-6 osob. K dispozici je velká, plně vybavená kuchyně a dva venkovní grily, které čekají na Vaše kulinářské umění. Pro osvěžení těla i duše je k dispozici bar s výhledem na Picos de Europa a lokálními i klasickými drinky za lidové ceny. V baru se každý večer sejdeme na drink, prohlédneme si fotky a videa z uplynulého dne nebo si pustíme film, abychom vyplnili kulturní vložku a nabrali inspiraci, pokud půjde o film se surfařskou tématikou. Po celém domě je k dispozici volné připojení na internet přes Wifi. 

  

Doprava

Doprava je možná autem formou spolujízdy, nebo letadlem.

LETECKY

Bilbao  - 2600Kč se Swissair nebo 4500Kč přímý let z Prahy s ČSA, nově nyní létají 3x týdně  úterý, čtvrtek, neděle

Santander cca 1900Kč  let z Prahy přes Londýn s Ryanair a EasyJet.  Více na Kiwi.com

Asturias - 150EUR  Nově můžete letět se společností  VOLOTEA airlines z Mnichova přímý let do Asturias za 150 EUR!  Tento spoj létá přímo na letiště v Oviedo/Asturias, které je vzdálené jen 40min autem od Wildhouse. 

Asturias z Prahy - TAP PORTUGAL nyní nabízí let z Prahy do Asturias  s přestupem v Lisabonu za 5400Kč! 

Ceny transferů z letiště:

Bilbao - (250km jedna cesta)  1-2 osoby 90EUR, více osob 110EUR

Santander - (150km jedna cesta) 1-2 osoby 60EUR, více osob 80EUR

Oviedo - (80km jedna cesta) 1-2 osoby 40EUR, více osob 60EUR 

Cena je za celé auto a 1 cestu, kapacita auta je 8 míst.  

AUTEM

Cena 5000Kč za osobu za obě cesty nebo 3000Kč za jednu cestu. Dle přihlášek dáváme dohromady posádky do zaplnění kapacity vozu. Autem se  vyjíždí z Prahy v sobotu v poledne. Cesta má 2080 km, trvá zhruba 22 hodin a  vede přes Norimberk, Belford, Bordeuax a Bilbao. Pokud přijedete vlastním autem, máte větší volnost na místě, nemusíte se držet plánů ostatních a cestu do Španělska a zpět si můžete zpříjemnit zastávkami v San Sebastian či Bilbau. Podrobný itinerář vám rádi zašleme.  

Pro VLASTNÍ DOPRAVU PLATÍ TERMÍN OD SOBOTY DO SOBOTY, MIKROBUSY VYRÁŽEJÍ Z PRAHY JIŽ V PÁTEK ODPOLEDNE !  Přílet/příjezd v jiný den než v sobotu je možný, vzhledem k organizaci je nutné včas oznámit datum, čas a číslo letu.  

  

Stravování

Stravování  je individuální,  kromě společného grilování, které je zahrnuto v ceně balíčku s lekcemi.  Nově si můžete vždy den předem objednat vynikající snídaně za 3,50EUR nebo ještě lepší večeře za 7EUR. Vládkyně kuchyně Sandra, vaří z čerstvým a místních surovin, vždy vás něčím překvapí a dlouho budete na její kulinářské speciality vzpomínat. Na místě je dále možnost vlastního vaření ve velké, plně vybavené kuchyni nebo grilování na zahradě, kde je k dispozici gril a divoká máta. V okolí jsou levné místní restaurace s typickými asturijskými specialitami a obchůdky s potravinami.  V srpnu vrcholí sezona jablečného cideru, který musíte ochutnat v typickém cider baru nebo na pláži při západu slunce. 

  

Aktivity

Během týdne navštívíme pravěké jeskyně, místní cidrerii (výrobnu cideru), typické lokální restaurace, horské vesnice, útesy s krásnými výhledy, podpálíme největší oheň na pláži, kde vypukne surfařská párty a pokud vám ani tohle nebude stačit, můžete si vybrat z dalších aktivit, které jsou pro vás připraveny: 

Kanoe/Rafting – Asturias je protkáno nespočtem řek, které proudí z pohoří Picos de Europa přímo do oceánu. Tato kombinace vytváří perfektní podmínky pro sjíždění dravé vody. Je už jen na Vás, jestli se do zpeřených vod pustíte na kánoích nebo raftech. 

Čtyřkolky – Pokud je pro Vás vůně spáleného benzínu lepší, než kterýkoliv parfém, tak Vám jistě padne do oka projížďka na čtyřkolkách. Na těchto neunavitelných ořích můžete prozkoumávat okolí pláží a užít si parádní výhledy na oceán.

Jízda na koni – Asturias je pověstné nejen krásnými plážemi, horami a Cidrou, ale také svými ušlechtilými koňmi, kteří zde polodivoce žijí nesčetná staletí. Na těch, které se povedlo ochočit a zklidnit se můžete projet i vy na místních plážích a užít si tak nezapomenutelné zážitky v sedle.

 

 

Kolo – Na surfhousu si můžete půjčit jedno z našich horských kol, se kterými můžete prozkoumávat skryté krásy pobřeží nebo vyzvat na souboj nějakou ze zdejších hor, která Vás odmění skvělým výhledem.  

Climbing – Lezení je celosvětově známá aktivita, která propojuje tělo a mysl a častokrát Vás nutí překonávat sama sebe. I v Asturias je mnoho cest, které jsou rozesety od pobřeží až po Picos de Europa. Několik minut od surfhouse si můžete vyzkoušet krásné jednodélkové vápencové cesty nebo si přímo na pláži vyzkoušet deep water soloing.

Treking –  Vzhledem k tomu, že kousek za naším barákem leží jedno z nejúchvatnějších pohoří Španělska a zároveň jeho nejstarší národní park, byla škoda nepoznat v rámci pěších túr krásy Picos de Europa, jehož štíty sahají přes dva a půl tisíce metrů.

Potápění – Že ve vodě vznikl život, ví každé malé dítě. A stejně tak je to s tou oceánskou. Dnes se pod hladinou oceánu, který omývá  Asturiaské pobřeží, prohání nespočet druhů ryb, chobotnice a další různá fauna, která rozhodně stojí za návštěvu. Výhoda naší polohy je absence většího města v okolí padesáti kilometrů, které by mohlo znečišťovat vodu, takže si můžete užít krásnou viditelnost a bohatý podvodní život.

 

Zeptejte se

Přihláška

Osobní údaje

Adresa

Kontakt

Ostatní údaje

 Máte-li zájem o individuální nabídky, samostatné ubytování, dopravu nebo zapůjčení surfařského vybavení, kontaktujte nás na e-mailu ales@surfandtravel.cz