fbpx
preloader logo
fb icon surf fb icon surf fb icon surf fb icon surf

Nájdete nás

vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

ÚNOR 2024

MAROKO

Základné informácie:

Cena zájazdu:od 480 EUR bez letenky na 7 dní
Inštruktori:Aleš Tůma
Doprava:vlastná doprava
Navštívené krajiny:Maroko
Surfové vybavenie:v cene vrátane zapožičania neoprenu
Ubytovanie::štýlová vila s možnosťou soukromných izieb pre dvoch
Poistenie:nieje v cene zájazdu
Doplnkové aktivity:videovýuka, masáže, kúpele Hammam, výlety do púšte a historických miest

Dostupné termíny:

10. 02. 2024   -   17. 02. 2024 objednať
17. 02. 2024   -   24. 02. 2024 objednať
vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

Ďalšie pokračovanie úspešného surftripu v Maroku prebehne v marci 2021! Čaká vás cestovanie, oázy, historické mestá, exotické jedlá a hlavne najlepšie vlny! Vyberte si váš termín už teraz!

surf and travel
vlna surf and travel portugalsko sri lanka
vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

Lokalita

Chcete surfovat už v únoru? Pojeďte s námi procestovat nejkrásnější místa a sjet nejlepší vlny Maroka! Přichystali jsme pro vás 2 termíny. Přijet můžete také v průběhu jednotlivých kurzů, nebo od úterý do úterý, kdy jsou letenky levnější, než od soboty do soboty. Nemáte rádi dlouhé lety, ale přesto si chcete v zimě zasurfovat v teple s příchutí exotiky? Stačí 4 hodiny letu a jste v surfové perle orientu. Připravili jsme pro vás několik balíčků, surfové kurzy pro začínající surfaře, mírně pokročilé i zkušené jezdce. Délku pobytu si můžete libovolně vybrat podle vašich možností.   Maroko se už od nepaměti stalo křižovatkou různých kultur, které zanechaly na jeho území fascinující stopy. Proto je dodnes směsicí jak afrického, arabského, berberského, tak evropského světa. Najdete zde zasněžené hory pohoří Atlasu, vyprahlé pouště, písčité pláže, průzračné laguny ve skalách či banánové a pomerančové plantáže. Jihozápadní část Maroka, kterou společně poznáme, je osídlena Berbery. Ti jsou na svou etnickou příslušnost patřičně hrdí a nechtějí být považováni za Araby.   50ti kilometrové pobřeží kolem Agadiru má od září do dubna nejlepší podmínky k surfování a tvoří se zde vlny světové kvality. V této oblasti se nachází více než 20 surfových spotů, které nabízejí surfování pro všechny úrovně od začátečníků po zkušené borce. Během dne se teplota nedostane pod 20 °C ve stínu, na slunci pak až 35°, v noci se teploty pohybují kolem 10°C.   Každý den s vámi budou dva zkušení a licencovaní instruktoři z místní surfové školy, Maročané Taha, Bahsin a Mohamed s plynulou angličtinou.  Vždy s vámi bude jeden z českých průvodců, který bude v případě potřeby překládat do češtiny. Pro začátečníky budou připraveny měkké tzv. soft boardy a pro pokročilé epoxy NSP surfy. Začátečníci budou převážně jezdit na písčitých plážích 17teen, Panoramas, Source a Devils Rock. Zkušenější surfaři se mohou těšit na Anchor point, Banana Point či Mystery.

Cena

BERBER 560 EUR

7 nocí ubytování  v apartmánu s kuchyňkou
5 dní intenzivní surfové lekce
surfování dopoledne a po obědě
vyzvednutí a odvoz na letiště (platí pouze pro společný přílet do Agadiru a minimálně 5 osob)
5x půjčení surfu a neoprenu i mimo lekce (leash + vosk)
video výuka a fotky z celého pobytu
2 výlety a 1 návštěva tradičního marockého trhu
1x jóga na terase nad oceánem (možnost připlatit si další za 10EUR za lekci)
asistence českých organizátorů
Free Wifi

Cena zahrnuje pojištění CK proti úpadku.

Na tento surfkemp lze uplatnit slevu pro opakované účastníky našich surfkempů a body Benefit Plus

BED and SURF 480 EUR

chci jen ubytování a surfové vybavení

7 nocí ubytování ve  dvou nebo čtyřlůžkovém pokoji
vyzvednutí a odvoz na letiště (platí pouze pro společný přílet do Agadiru
1x výlet do Paradise Valley
půjčení surfů po celou dobu včetně neoprenu (leash + vosk)
asistence českých organizátorů

Cena zahrnuje pojištění CK proti úpadku.

surf and travel
vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

Surfing

Každý den s vámi budou instruktoři z místní surfové školy s plynulou angličtinou.  Vždy s vámi bude jeden z českých průvodců, který bude v případě potřeby překládat do češtiny a bude vás zároveň natáčet a fotit na večerní videocoaching. Pro začátečníky budou připraveny měkké tzv. soft boardy a pro pokročilé epoxy NSP surfy. Výuka začátečníků bude probíhat především na spotu 7th Mile a Banana Beach, která má písčité dno.

Ubytovanie

Bydlení je zajištěno v surfové vile Mama Africa, která je vzdálená jen dvě minuty chůze od spotů Pointe d´Imsouane a La Catedrall. Každé patro má plně vybavenou kuchyň, lednici a koupelnu s WC, dům nabízí lounge posezení uvnitř i venku, terasu na střeše s výhledem na oceán a západy sluce. Vila má jedno dvoulůžko s manželskou postelí, 2 dvoulůžka s palandou, 1 třílůžko a 1 pětilůžko. Fotky pokojů najdete níže v naší galerii. Máme taky WIFI, tiskárnu a pracovní koutek s PC pro vyřízení mailů. Vila se nachází ve vyhlášené rybářské vesničce Imsouane, ochutnávka místních rybích specialit Vás tak nemine, vesničku si dokonce oblíbil Winston Churchill, který sem za rybolovem dojížděl. Imsouane je od civilizace lehce odříznuté, k životu ho probudili až v šedesátých letech surfaři. Čeká Vás klidná surfařská atmosféra bez náporu turistů, několik kaváren a restaurací, a ty nejkrásnější západy slunce. Fotky pokojů najdete níže v naší galerii

surf and travel
surf and travel
vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

Doprava

AKTUÁLNÍ LETENKY NA ROK 2024:

Nejvýhodnější spojení je nyní sobotní přímý let z Vídně do Agadiru za 4500Kč se společností Ryanair.  Cesta trvá 3,5 hodiny, cena při včasné rezervaci je 4.000Kč,  na letišti vás vyzvedneme a za 1 hodinu jste v ráji na vile:). V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat, pomůžeme vám s rezervací i nákupem letenky.

Doprava z letiště k ubytování a zpět je zahrnuta v ceně pobytu a platí pouze pro společný přílet do Agadiru  při minimálním počtu 5ti osob!

KOUPI LETENEK S NÁMI VŽDY KOMUNIKUJTE PŘEDEM KVŮLI SPOLEČNÉMU LETU A CESTĚ Z LETIŠTĚ! 

vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

Výlety

Kromě surfování v okolí Taghazoutu se vypravíme na několik výletů. Mezi místa, která nesmíme vynechat, patří Marakéš, vzdálený 3 hodiny jízdy. Na centrálním náměstí Djemaa el-Fna potkáte zaříkávače hadů, pouštní kmeny prodávající nespočet hadích kůží, místní nabízející koření, všelijaké bylinky a létající koberce. Užijte si trochu chaosu a neuspořádanosti.   Nevynecháme barevný trh v Agadiru, navštívíme místa, kde berberské ženy manuálně vyrábějí legendární arganový olej, který se získává z jader stromu Argánie trnité (Argania spinosa), vyskytující se výhradně v jihozápadní části Maroka. Tento vzácný strom se dožívá 150-200 let a dorůstá výšky až 10 metrů. Zajedeme se osvěžit a vykoupat do lagun překrásného údolí Paradise Valley, kde si můžeme zaskákat ze skal. Dalším cílem výletu může být historické město Essaouira, kde projdeme jeho starou část zvanou Medina Essaouira, která je od roku 2001 zapsána do seznamu UNESCO.

surf and travel
vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

PROGRAM

SOBOTA
Příjezd
Nákup po cestě z letiště
Ubytování
21:00 Společné uvítání

NEDĚLE
10:00 odjezd na pláž – lekce 2 hodiny
12:30 Oběd na pláži
Free Surfing
16:00 Odjezd z pláže na hotel
Západ slunce / Večeře
21:00 Videocoaching

PONDĚLÍ
10:00 odjezd na pláž – lekce 2 hodiny
12:30 Oběd na pláži
Free Surfing
16:00 Odjezd z pláže na hotel
Západ slunce / Večeře
21:00 Videocoaching

ÚTERÝ – IMSOUANE
9:30 odjezd do IMSOUANE – lekce 2 hodiny
12:30 Oběd na pláži
Free Surfing
16:00 Odjezd na hotel
Západ slunce / Večeře
21:00 Videocoaching

STŘEDA – DAY OFF
10:00 odjezd do PARADISE VALLEY – Zastávka v ARGAN VILLAGE
16:00 Odjezd zpět na hotel
Západ slunce / Večeře

ČTVRTEK
10:00 odjezd na pláž – lekce 2hodiny
12:30 Oběd na pláži
13:00 Odjezd z pláže na hotel
14:00 Odjezd do Agadiru na trh
17:00 Odjezd z trhu na hotel
Západ slunce / Večeře

PÁTEK
10:00 odjezd na pláž – lekce 2 hodiny
12:30 Oběd na pláži
Free Surfing a závody
16:00 Odjezd z pláže na hotel
Západ slunce / Večeře
21:00 Vyhlášení progresorů týdne a oheň na pláži

SOBOTA
Odjezd na letiště

Časy jsou orientační, změna programu vyhrazena podle surfových podmínek.

surf and travel
vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

Stravování

V ceně balíčku ALL INCLUSIVE SPECIAL PRICE  je každý den čerstvá snídaně.  K obědu si každý připraví sendvič nebo navštívíme jednu z rybářských restaurací na pláži. Za příplatek 2EUR na den vám mohou přivézt čerstvé sendviče nebo saláty až na pláž z naší kuchyně.

Marocká kuchyně je velmi chutná, a to i díky francouzským vlivům, které se tu projevují. Národním jídlem, které vám připraví  téměř v každé restauraci, je tajine (tažín), což je vždy jeden druh masa (rybí, kalamáry, hovězí nebo jehněčí) a zeleniny připravované na žhavém uhlí v kulatém hlubokém talíři s hliněnou pokličkou. Kdo neochutnal tajine, nebyl v Maroku! A my dobře víme, kde dělají ty nejlepší…  Na večeři si zajde každý sám, nebo můžeme společně do jedné z mnoha restaurací v Taghazoute. Najdete zde levné pizzerie, tradiční marocké restaurace, vegetariánské speciality nebo skvělé burgery.

Přílohou ke všem jídlům je arabský chléb (harsha, baghira). Mezi obyvateli Maroka je oblíbený jogurt (yaort) a cukrovinky, například turecký med nebo mandle v karamelu, ale i ořechy všeho druhu. Z ovoce jsou velmi oblíbena granátová jablka, melouny, jahody, opuncie a datle. Na závěr každého jídla se podává národní nápoj – silný a přeslazený mátový čaj, připravený ze zeleného čínského čaje a čerstvých lístků máty. V okolí Taghazoute jsou banánové a pomerančové plantáže, takže jejich množství a cena za kterou se všude prodávají je až směšná…

surf and travel
vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

Praktické informace

Cestovní doklady a víza: Pro krátkodobou návštěvu Maroka (nepřesahující 3 měsíce) je pro české občany zaveden bezvízový styk. Ke vstupu do Maroka musí být občan ČR vybaven cestovním pasem s platností nejméně 6 měsíců od vstupu na marocké území. Turisté musí být pro pobyt vybaveni přiměřenou částkou finančních prostředků s ohledem na předpokládanou délku a účel pobytu. Velvyslanectví České republiky v Maroku, Avenue Mohammed VI, 10, Zankat Ait Melloul, Villa Merzaa,, 10000 Rabat -Souissi, B.P. 410, telefon:  +212/537755420-21 Posun času: SEČ -1 hod Telekomunikační infrastruktura je v Maroku velmi rozvinutá, zejména co se týká mobilních telefonů. Signál je prakticky všude, včetně hor a pouští. Internet: V naší vilce je vysokorychlostní wi-fi připojení zdarma, ale na internet se lze běžně dostat v každém větším městě. Poplatky se pohybují kolem 10-20 dH za hodinu. Spojení samozřejmě není nejrychlejší, ale na běžnou komunikaci pomocí emailu stačí. Přístup k internetu je možný také v hotelech.

INDIVIDUÁLNÍ POBYT

DO MAROKA MŮŽETE PŘIJET BĚHEM CELÉHO ROKU I MIMO VYPSANÉ TERMÍNY.  NAPIŠTE NÁM A RÁDI VÁM POŠLEME INDIVIDUÁLNÍ NABÍDKU

surf and travel
vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

POJIŠTĚNÍ

Společně s pojišťovnou Union nabízíme cestovní pojištění SPORT zahrnující léčebné výlohy
v zahraničí při aktivních sportech. Více informací a ceny najdete na tomto odkazu: PDF

Máte-li zájem o pojištění, v přihlášce dejte do poznámky CHCI POJIŠTĚNÍ a připište datum narození, národnost, typ pojištění, a zda-li chcete také připojištění na sport či nikoliv.

surf and travel
vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

COVID 19

Od 01.10.2022 Marocké království zrušilo omezení související s onemocněním Covid-19 pro všechny zahraniční cestující, osoby vstupující do Maroka již nemusí předkládat potvrzení o očkování ani negativní test.

surf and travel
vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

FAQ - DOTAZY

Můžu se zúčastnit surfcampu pokud pojedu sám/a?
Určitě ano, nebudeš jediný/á,  hodně účastníků jezdí single a někteří pak dokonce odjíždí double:) Před cestou vás vždy všechny spojíme, takže můžete cestovat společně a na místě je společný program. Na pokoj tě dáme s dalšími jednotlivci nebo menšími skupinkami, takže se opravdu nemusíš bát vyrazit sám/a.

Na surfu jsem nikdy nestál/a, mohu se přesto zúčastnit?
Všechny naše surfcampy jsou určené jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilejší surfaře. Naprostá většina jsou však úplní začátečníci jako ty, takže se nemusíš bát, nebudeš sám/a.

S kým budu bydlet, když nejedu ve větší skupince?
Snažíme se vždy rozdělit účastníky na klučičí a holčičí pokoje, pakliže chceš vlastní pokoj, je třeba doplatit rozdíl za neobsazené lůžko.

Je program surfcampu povinný a musím se všeho účastnit?
Celý program je nepovinný, takže pokud budeš cítit únavu, nebo si chceš jen tak dát chillíček, řekni nám to, hoď nohy nahoru v hamace nebo si dej pohodičku na pláži. Máš dovolenou:)

surf and travel
vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

VIDEO

surf and travel

Spýtajte sa

vlna surf and travel cechy portugalsko sri lanka

RezerváciaCelková cena tripu:INFORMACE O ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ